Kolejne zawody rozegrali w Ligach Regionalnych młodzi biegacze narciarscy

Kolejne zawody rozegrali w...
W Ligach Regionalnych Grupy AZOTY rozegrano kolejne zawody.

Młodzież z Ligi Śląsko-Beskidzkiej walczyła o punkty ponownie na Kubalonce, gospodarzami Ligi Podkarpacko-Lubelskiej były po raz pierwszy w tym sezonie Ustrzyki Dolne, Supraśl zadebiutował w Lidze Mazowiecko-Północnej.

Na Kubalonce wystartowało  80 zawodników z 9 klubów. W kategorii junior E zdecydowane zwycięstwo odniósł Artur Baczyński. Zawodnik UMKS Marklowice o ponad minutę wyprzedził Dawida Pilcha z WSS Wisła. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kawulok z MKS Istebna. Reprezentantki WSS Wisła zdominowały rywalizację w kategorii juniorka E. Wygrała Laura Wantulok o ponad minutę dystansując Kamilę Haratyk. Trzecia była Julia Rucka z MKS Istebna, która straciła do zwyciężczyni blisko półtorej minuty.  

60 zawodników reprezentujących sześć klubów z Mazowsza i Podlasia stanęło na starcie Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY. W roli gospodarza po raz pierwszy wystąpił Supraśl.

W rywalizacji juniorek E najlepsza okazała Anna Gierałtowska z miejscowego UKS Puszcza. Pozostałe miejsca na podium zajęły: Magdalena Ignatowicz z UKS Start w Malawiczach i Dominika Krajcer z UKS Rawa Siedlce.  - Ania to liderka mojej grupy w trzecim starcie pokazała, że stać ją na dobry wynik tym bardziej że biegała na swoich trasach - chwalił swoją podopieczną trener Piotr Żynel. - Na razie skupiamy się na technice jazdy i zabawie na śniegu. Idziemy do przodu małymi krokami, prawdziwy trening jest jeszcze przed nami – dodał.  Bieg w kategorii juniora E wygrał Igor Kowalewski z UKS Rawy Siedlce przed zawodnikami z UKS Puszcza Dawidem Lebiedzińskim i Adamem Sienkiewiczem. 

W Ustjanowej k/Ustrzyk Dolnych spotkali się młodzi biegacze z Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej. Kategorię juniorka E wygrała wygrała Weronika Juzeluk z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, która o ponad 30 sekund wyprzedziła Emilię Dyl z LUKS Ustjanowa i o 37 sekund swoją koleżankę z Tomaszowa Weronikę Łysko. W najmłodszej kategorii chłopców triumfował Hubert Tomaszek z Halicza. Tylko nieco ponad sekundę stracił do niego drugi na mecie Sebastian Garbowski z UKS Karpaty Klimkówka. Trzeci w klasyfikacji Antoni Żółkiewski z MULKS Tomaszów Lubelski był gorszy od Tomaszka o prawie 10 sekund. 

Siódme miejsce w tej kategorii zajął Hubert Grasela. Młody zawodnik z MKS Halicz był bardzo zadowolony ze swojego biegu. Dałem z siebie wszystko, starałem się na trasie nie zapominać o technice - powiedział na mecie. W Podkarpacko-Lubelskiej Lidze Regionalnej Grupy AZOTY młodzi zawodnicy powrócą do rywalizacji w połowie lutego.


Zobacz także:
Na finiszu kolejna Liga Regionalna Grupy AZOTY w biegach narciarskich Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową Przed nami pierwszy finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty Kolejny tydzień startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY Toczy się rywalizacja w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |