Kolejne zwycięstwo Karola Basza!

Kolejne zwycięstwo Karola...
Druga runda Lamborghini Super Trofeo Europe przebiegła dokładnie po myśli Karola Basza. Po mocnych kwalifikacjach Polak i jego zmiennik Vito Postiglione, przedzierali się przez stawkę, aby sięgnąć po drugie zwycięstwo w tym sezonie!

Załoga zespołu Imperiale Racing rozpoczęła sobotę od sesji kwalifikacyjnej. Podczas pierwszego segmentu Postiglione przejechał jedno okrążenie brytyjskiego obiektu z czasem 1:59,618s, co dał mu czwarte pole startowe do pierwszego wyścigu. Kiedy Basz przejął samochód udało mu się odnotować. bardzo podobny wynik, który również zapewnił im czwarte miejsce w swojej części czasówki. 

Po starcie pierwszego wyścigu Postiglione utrzymał czwarte miejsce po pierwszym zakręcie. Na kolejnych okrążeniach Włoch, co prawda nie zdołał zyskać ani jednej pozycji, jednak cały czas pozostawał w bezpośrednim kontakcie z rywalami. To przyniosło porządany podczas pit stopu, gdyż zjazd w idealnym momencie oraz perfekcyjna zmiana kierowców sprawiła, że Lamborghini z numerem 44 powróciło na tor na drugie pozycji. 

Karol w trakcie swojej zmiany bardzo szybko dogonił lidera i przejął prowadzenie. Dowiezienie zwycięstwo do mety, było już praktycznie formalnością, nawet pomimo tego, że dublowani zawodnicy nie reagowali na niebieskie flagi i nie pozwalali Polakowi na łatwe ominięcie siebie. Ostatecznie jednak, drugie zwycięstwo polsko-włoskiej załogi stało się faktem!

Transmisje z niedzielnego wyścigu, który odbędzie się o godzinie 12:30 czasu polskiego, będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube - https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo

„Wyścig był fantastyczny. Samochód był wprost idealnie ustawiony i mogliśmy cisnąć przez cały dystans. Vito utrzymał pozycję i cały czas pozostał w kontakcie z naszymi rywalami, a ja później byłem w stanie wyjechać na drugim miejscu i objąć prowadzenie. Ogromne podziękowania należą się naszemu inżynierowi, który idealnie wyczuł moment zmiany, dzięki czemu zyskaliśmy dwa miejsca. Jestem niesamowicie zadowolony i mam nadzieję, że jutro zrealizujemy dokładnie tem sam scenariusz. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom oraz mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp. Nieocenioną pomocą służyły nam również firmy Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipa Triton Racing, a także nasz patron medialny, portal Interia.pl” – powiedział Karol Basz po kolejnym zwycięstwie w Lamborghini Super Trofeo Europe. 

Lamborghini Super Trofeo jest najszybszym pucharem monomarkowym na świecie organizowanym przez markę Lamborghini. W trakcie weekendu rozgrywane są dwa 50-minutowe wyścigi, w trakcie których kierowcy zmieniają się za kierownicą w połowie dystansu. W tegorocznej stawce zgłoszonych zostało prawie 50 identycznych Huracanów Super Trofeo EVO. Dobrze znana konstrukcja flagowego modelu włoskiej marki została dostosowana na potrzeby wyścigów, a przed sezonem 2018 dodatkowo poprawiona - zmodyfikowana aerodynamika oraz usprawnienia jednostki napędowej pozwalają na wykręcanie czasów okrążeń o około 1,5 lepszych niż w zeszłym roku. Karol Basz ściga się dla zespołu Imperiale Racing - włoskie utytułowanej ekipy, która w poprzednich latach sięgała po tytuły właśnie w Lamborghini Super Trofeo Europe. Jego zmiennikiem będzie Włoch Vito Postiglione, który w ubiegłym roku został sklasyfikowany na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu.

Kalendarz Lamborghini Super Trofeo Europe 2018: 

20 - 22 kwietnia: Monza (Włochy) 
18 - 20 maja: Silverstone (Wielka Brytania) 
22 - 24 czerwca: Misano (Włochy)
26 - 28 lipca: Spa-Francorchamps (Belgia)
14 - 16 września: Nurburgring (Niemcy)
14 - 16 listopada: Vallelunga (Włochy) - Super Trofeo World Final


Zobacz także:
Czwarte miejsce Basza z powodu drzwi Cenne punkty w debiucie za oceanem Basz wyrusza na podbój Ameryki Basz i Postiglione odnoszą pierwsze zwycięstwo w sezonie! Basz przechodzi do Lamborghini Super Trofeo

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |