Konwa i Bogusławski mistrzami Polski, Solus-Miśkowicz z tytułem wicemistrzowskim

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team został najlepszą drużyną przełajowych mistrzostw Polski 2017! W rozgrywanych w Sławnie zawodach cyclocross'u Marek Konwa po raz piąty z rzędu obronił tytuł mistrzowski.

Marceli Bogusławski okazał się najlepszy w kategorii U23 a Katarzyna Solus-Miśkowicz stanęła na drugim stopniu podium w klasyfikacji kobiet.

Prezentujący od kilku miesięcy równą i wysoką formę zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, nie zawiedli i mimo trzaskającego mrozu potwierdzili swoje ambicje zdobywając tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym 2017. 

Komentarz Marka Konwy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (Mistrz Polski w kategorii elita):

Prawdziwe przełaje powracają jak za starych dobrych czasów, mroźna aura i oblodzona trasa bardzo dobrze przygotowana przez organizatorów oraz sporo kibiców, czekały na nas w Sławnie. Wyścig bardzo dynamiczny i rozwojowy, od samego początku była walka o najlepszą pozycję na trasie. Czołówka w której byłem razem z Marcelim uformowała się dosyć szybko. Z każdą rundą powoli robiły się coraz większe luki, a my powoli przymarzaliśmy do rowerów. Czułem się bardzo dobrze, trochę gorzej było z moim zdrowiem przed, ale po co narzekać. Cieszę się bardzo z kolejnej koszulki MP. Dziękuję bardzo za mega doping oraz pomoc mojej ekipie bez której nie byłoby tak lekko! Podziękowanie także dla Volkswagen Samochody Użytkowe i moich pozostałych sponsorów którzy są ze mną w tych dobrych i złych momentach, bo to właśnie jest sportowa rodzina!

Komentarz Marcelego Bogusławskiego z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (Mistrz Polski w kategorii U23):

W minioną niedzielę wystartowałem w 80. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w mojej rodzinnej miejscowości Sławno. Runda była bardzo wymagająca technicznie a większość trasy była oblodzona. Jeden mały błąd mógł kosztować sporą utratę cennych sekund. Na starcie w walce o tytuły mistrzowskie stanęła cała czołówka polskiego cyclocross'u. Po dobrym starcie udało mi się wjechać na pierwszej pozycji w rundę i wraz z Markiem Konwą odskoczyliśmy pozostałym rywalom na kilka metrów. W połowie wyścigu Marek samotnie podążał po tytuł mistrza kraju, a ja toczyłem walkę o wicemistrzostwo z Mariuszem Gilem. Na ostatniej rundzie przegrałem srebrny medal z Mariuszem i musiałem zadowolić się brązowym krążkiem. Jednak udało mi się obronić tytuł Mistrza Polski w kategorii U23. Z wyścigu jestem bardzo zadowolony, bo forma idzie w górę, a już pod koniec stycznia będę reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, trenerowi, rodzinie, ekipie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team oraz kibicom na trasie, za mega doping! 

Komentarz Katarzyny Solus – Miśkowicz z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (pierwsza wicemistrzyni Polski w kategorii elita kobiet):

80. Przełajowe Mistrzostwa Polski przechodzą do historii, a my wygrywamy jako najlepsza drużyna i zdobywamy dwie koszule Mistrza Polski, oraz srebrny i brązowy medal! Dla takich chwil warto się ścigać! Takie momenty wynagradzają te godziny ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Pogoda naprawdę ekstremalna. Cały czas od 4 dni ogromny mróz, który prawie przeszkodził w przeprowadzeniu Mistrzostw! Ale nie daliśmy się. Zarówno organizatorzy, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie Mistrzostw, a później dodatkowo w odśnieżanie trasy, jak i zawodnicy nie przestraszyli się, pomimo zamarzających rąk, nóg, i innych części ciała.

Dla mnie ten wyścig to ostatni akcent treningowy w tym zimowym cyklu. Razem z trenerem trafiliśmy z formą i czułam się bardzo dobrze. Zdobyłam wicemistrzostwo Polski i jestem bardzo szczęśliwa, zwłaszcza że miałam pełno obaw zaczynając się ścigać w cyclocrossie zaraz po kontuzji. Wygrała z pewną przewagą Magda Sadłecka, a ja do samego końca walczyłam o drugie miejsce ze świetnie jadącą na swoim podwórku Martą Turoboś. Serdeczne podziękowania dla mojego całego teamu za wszystko. Dziękuję również Michałowi Kucewiczowi za pomoc i użyczenie kół. 

Komentarz Bogdana Czarnoty z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (13. miejsce w kategorii elita):

Na przełajowe Mistrzostwa Polski do Sławna przyjechaliśmy kilka dni wcześniej mając zamiar objeździć trasę. Intensywne opady śniegu pokrzyżowały nam plany w pierwszym dniu pobytu. Organizator stanął na wysokości zadania - w następnym dniu pojechaliśmy na rekonesans. Trasa była trudna, widowiskowa - wymagała od zawodników świetnego przygotowania technicznego. Temperatura w czasie wyścigu wynosiła -12 stopni, ale duża rzesza kibiców zagrzewała nas do walki. Atmosfera była naprawdę gorąca. Dziękuję wszystkim za niesamowity doping! Startowałem z końca stawki, ale szybko przebiłem się do połowy stawki. Jadąc równo i płynnie udawało mi się wyprzedzać kolejnych kolarzy. Będąc na 14. pozycji i mając w zasięgu grupę, z którą mógłbym powalczyć o 6. miejsce, zacząłem popełniać błędy. Zaliczyłem kilka upadków. Ostatecznie dojechałem do Oskara Plucińskiego i Radka Rękawka - rozstrzygnęliśmy wynik na finiszu, który przegrałem z Oskarem Plucińskim zajmując ostatecznie 13. miejsce. Z wyścigu jestem zadowolony tym bardziej, że moi zawodnicy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team: Katarzyna Solus - Miśkowicz została wicemistrzynią polski a Marceli Bogusławski i Marek Konwa wywalczyli tytuły Mistrzów Polski. Impreza na piątkę!
Zobacz także:
Polacy dają radę na Pucharze Świata w Albstadt Udana majówka dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team Rower na siłowni to nie to samo co w terenie! Michalina Ziółkowska rozpoczyna ściganie po zimowej przerwie Marek Konwa kończy sezon przełajowy dobrym startem na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu Udany występ Marka Konwy w przełajowych zawodach Pucharu Świata w Holandii

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |