Korea 5, Polska 1 w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski 2018

Korea 5, Polska 1 w...
Tegoroczne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski zdominowali zawodnicy z Korei Południowej.

Triumfowali oni we wszystkich czterech kategoriach seniorskich - singlach i deblach kobiet oraz mężczyzn, a także w singlu pań w kategorii U21. Wielki sukces odniósł Marek Badowski, który w wywalczył złoto w grze indywidualnej młodzieżowców. 

Spalską dominację Koreańczyków potwierdza nie tylko komplet złotych medali w rozgrywkach seniorskich, ale też fakt, że w samych singlowych półfinałach wystąpiło aż czterech zawodników i dwie zawodniczki z tego kraju.

Jako pierwsze mistrzostwo celebrowały deblistki Jeon Jihee i Yang Haeun, które 3:0 pokonały słowacko-czeską parę Barbora Balazova – Hana Matelova. W ich ślady poszli Jeoung Youngsik i Lee Sangsu, którzy także w stosunku 3:0 wygrali z deblem z Hongkongu Jiang Tianyi - Lam Siu Hang. Brązowi medaliści Mistrzostw Świata pięć lat temu triumfował w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w Warszawie.

W meczu o singlowe złoto kobiet, niesiona odniesionym raptem godzinę wcześniej triumfem w deblu Koreanka Yang Haeun potrzebowała tylko pięciu setów by pokonać Japonkę Hashimoto Honoka 4:1. 

Faworyzowany Lim Jonghoon nie zawiódł w finale gry indywidualnej mężczyzn. Mecz o złoto był wewnętrzną sprawą Koreańczyków, gdyż drugim finalistą był Jang Woojn. Spotkanie to było najdłuższe i najbardziej zacięte spośród gier wieńczących turniej w Spale. W bratobójczej wojnie lepszy był Lim Jonghoon, który triumfował dwa drugim, czwartym, piątym i decydującym siódmym secie.

O ile w rywalizacji seniorskiej Polacy zawiedli, to w rozgrywkach w kategorii U21 wielką niespodziankę sprawił Marek Badowski, który wygrał rywalizację singlową mężczyzn. W meczu, którego stawką było złoto pokonał Austriaka Andreasa Levenko 3:2. 

- Jestem wyczerpany, ale szczęśliwy. Byłem zmotywowany i gotowy do walki. Potrzebuję odnosić zwycięstwa z seniorami i młodymi zawodnikami z Azji, którzy grają szybciej. Ten styl mi nie leży.  Dużo lepiej za to radzę sobie w meczach z potencjalnie lepszymi ode mnie Europejczykami - skomentował Marek Badowski.

Kategorię U21 kobiet zdominowała Koreanka Kim Jiho, która w finale pokonała 3:0 Rosjankę  Marię Tailakovą. 

Mecze wieńczące dzień finałowy ITTF Challenge Polish Open 2018 kibice tenisa stołowego mogli obejrzeć na antenie TVP Sport HD, a także na stronie www.sport.tvp.pl.


fot. Bogdan Pasek / PZTS
fot. Bogdan Pasek / PZTS

fot. Bogdan Pasek / PZTS
fot. Bogdan Pasek / PZTS

fot. Bogdan Pasek / PZTS
fot. Bogdan Pasek / PZTS


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |