Krzysztof Biesiekirski o włos od podium na Circuito Albaida

Krzysztof Biesiekirski o...
17-letni Polak ukończył oba niedzielne wyścigi drugiej rundy międzynarodowych mistrzostw Walencji w motocrossie klasy MX2 Sub18 na czwartej pozycji, poprawiając jednocześnie swoją „życiówkę” na Circuito Albaida aż o trzy sekundy.

Młody zawodnik ekipy Euvic Husqvarna Warszawa swój drugi sezon startów w Hiszpanii rozpoczął dwa tygodnie temu od dwóch drugich miejsc na trudnym torze w Crevillent.

W ulokowanej 80 km na południe od Walencji Albaidzie jedyny Polak w stawce znów pokazał świetne tempo, za sterami Husqvarny FC250 dwukrotnie finiszując w niedzielę na czwartej pozycji, zaledwie sekundę od podium. Tym sposobem umocnił się na trzeciej lokacie w klasyfikacji generalnej.

Już za tydzień Krzysztofa czeka debiut w bardzo wymagających mistrzostwach Hiszpanii, które zainaugurują wyścigi na nowym dla niego torze Almenar, leżącym blisko Lleidy, w połowie drogi pomiędzy Saragossą i Barceloną, 300 km na północ od Walencji.

„Start na Circuito Albaida był kolejną świetną lekcją - powiedział Krzysztof Biesiekirski. - W mistrzostwach Walencji przed wyścigami mamy jedynie do dyspozycji zaledwie 15-minutową kwalifikację, więc trzeba od razu zabierać się ostro do pracy. Albaida to świetny, szybki tor z długimi, technicznymi skokami i dobrą przyczepnością. Jeździłem tam już wcześniej, ale rywalizacja z najszybszymi zawodnikami z regionu Walencji pomogła mi zrobić duże postępy i poprawić moją życiówkę na tym obiekcie aż o trzy sekundy.

W pierwszym wyścigu musiałem się mocno nakombinować, bo po starcie utknąłem za dwoma zawodnikami. W takich sytuacjach wyprzedzanie jest bardzo trudne, ale miałem idealną okazję, aby je potrenować. Ostatecznie przebiłem się na czwarte miejsce i rozminąłem z podium o zaledwie sekundę, ale ważniejsza od wyniku była w tym przypadku nauka. W drugim wyścigu popełniłem mały błąd i zaliczyłem wywrotkę walcząc o podium. Byłem jednak w stanie podnieść moją Husqvarnę i dojechać do mety na czwartym miejscu, dzięki czemu nadal jestem trzeci w generalce.

Teraz czeka nas razem z ekipą największy sprawdzian do tej pory; debiut w mistrzostwach Hiszpanii, a do tego na zupełnie nowym dla mnie torze. Organizatorzy spodziewają się na starcie aż 34 zawodników, więc nie będzie łatwo, ale przynajmniej będziemy mieli do dyspozycji dzień treningów przed wyścigami. Będzie ciekawie, a ja dam z siebie wszystko!”

Więcej informacji o Krzysztofie Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/KrzysiekBiesiekirski/.


Zobacz także:
Krzysztof Biesiekirski zaczyna sezon w czołówce Polak w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw Hiszpanii w motocrossie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |