Kubica po testach z teamem ByKolles

Kubica po testach z teamem...
Robert Kubica przyznał, że WEC jest możliwym kierunkiem na dalszej drodze jego kariery w sportach motorowych.

Kubica wziął udział w testach z zespołem ByKolles w Bahrajnie. Polak zasiadał za kierownicą prototypu LMP1 CLM-AER P1/01. Jak zdradził, kondycja fizyczna nie stanowiła dla niego żadnego problemu bo w ostatnich miesiącach sporo trenował. Kłopot stanowił za to kokpit samochodu, który ze względu na krótki czas nie został dostosowany do potrzeb Polaka. Kłopot ten da się jednak rozwiązać.

„Jestem przekonany, że jestem w stanie pokonywać przejazdy w długodystansowych wyścigach. Bardzo ważne było, abym to dostrzegł. Jestem w stanie pokonywać dłuższe przejazdy i to nie tylko jeden a wiele” - powiedział Kubica.

„Jeśli w samochodzie czuję się komfortowo i jestem w stanie prowadzić z moimi ograniczeniami, to się nie obawiam. Sporo trenowałem w ostatnich sześciu miesiącach, więc jestem w dobrej kondycji fizycznej.”

„Kategoria LMP1 jest trochę jak F1 z krytymi kołami. Samochody fabryczne są znacznie szybsze niż prototyp przygotowany przez ByKolles, to zupełnie inny poziom, a mistrzostwa są dość trudne.”

„Wiadomość o testach dotarła do mnie późno, dowiedziałem się o tym w czwartek, więc nie miałem za dużo czasu na przygotowania. Przyjechałem tu by przekonać się, czy jestem w stanie prowadzić taki samochód i jak to jest go prowadzić. Z moimi ograniczeniami niestety nie jestem w stanie prowadzić każdego samochodu, nie mieliśmy też za bardzo czasu by dokonywać modyfikacji. Tak więc samochód który prowadziłem nie był dla mnie idealny, ale przyjechałem tu by przekonać się jak to jest, by poczuć samochód LeMans. Pod względem fizycznym nie było problemu, kłopot stanowiła przestrzeń w kokpicie, tak więc na tej płaszczyźnie będziemy musieli dokonać pewnych modyfikacji.”

Zapytany o to, czy mógłby się ścigać w WEC w 2017 roku, odparł: „Być może, jeśli mi się spodoba. Tak, możliwe!”
Zobacz także:
Kubica: Najważniejsze, że jest zadowolony Igor Waliłko na jednym torze z Robertem Kubicą w 24H Dubai Endurance Race! Kubica będzie jeździł w Formule E? Rajd Monte Carlo: Ogier zwycięzcą, Ptaszek osiemnasty Rajd Monte Carlo: Meeke liderem po pierwszym dniu, Kubica ósmy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |