Kwalifikacje IO 2016: trzysetowa wygrana biało-czerwonych!

Kwalifikacje IO 2016:...
Polacy pokonali Japonię 3:0 i tym samym odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Zmotywowani Japończycy mocno otwierają pierwszą partię, wyprowadzają efektowny atak z drugiej linii. W ważnym momencie Możdżonek popisuje się dobrym blokiem, a następnie atakuje ze środka, 7:6. Na pierwszej przerwie technicznej to jednak Japonia prowadzi 8:7. Kłos uderza z krótkiej, a następnie razem z Kurkiem zatrzymuje atak rywali. Kubiak kontruje z szóstej strefy i  wychodzimy na trzypunktowe prowadzenie 14:11. Na drugiej przerwie technicznej nasz zespół prowadzi 16:12. Potrójny blok Polaków, kolejny udany atak Możdżonka i jest już 19:13 dla naszej drużyny. Japończycy rozpoczynają odrabianie strat i na tablicy wyników. Konarski uderza po skosie z prawego skrzydła i mamy piłkę setową, 25:22.

Drugi set również rozpoczyna się od przewagi gospodarzy, na pierwszej przerwie technicznej Japończycy prowadzą 8:5. Kurek przełamuje udaną serię rywali, ale Azjaci kontrują. Możdżonek i Kurek blokują na prawym skrzydle, następnie nasz środkowy zatrzymuje atak rywali i jest 10:10. Kolejne akcje należą do naszych zawodników, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzą aż 16:10. Po wznowieniu gry Japończycy wspierani przez żywiołową publiczność rozpoczynają odrabianie strat, nasi zawodnicy popełniają natomiast wiele błędów, przez co wynik zmienia się na 16:14, a o czas prosi trener Antiga. Po powrocie na boisko punktuje Buszek, świetny blok Możdżonka i znowu powiększamy prowadzenie, 19:14. Ishikawa uderza na aut z prawego skrzydła po prostej i jest już 20:14. Polacy kontrują ze środka siatki, kolejna udana akcja Możdżonka, 23:15. Bieniek nietypowo uderza z lewego skrzyła i nasi zawodnicy wygrywają drugiego seta 25:16.

Trzeci set jest wyrównany, zespoły walczą punkt za punkt. Kurek zagrywa na aut, ale na pierwszej przerwie technicznej jest 8:6 dla naszej drużyny. Kolejny raz ze środka siatki uderza Możdżonek, 13:11. Yanagida efektownie atakuje po skosie z lewego skrzydła, ale na drugiej przerwie technicznej nasi zawodnicy prowadzą 16:14. Po powrocie na boisko Japończycy zdobywają punkt po challengeu rozstrzygniętym na ich korzyść, ale po raz kolejny dobrze funkcjonuje polski blok w wykonaniu Buszka i Kłosa, 18:16. Buszek spokojnie uderza po skosie z lewego skrzydła, Kurek bardzo mocno serwuje, ale Yanagida najpierw dobrze przyjmuje zagrywkę, a następnie kończy atak, 20:18. Kubiak uderza z drugiej linii ze środka, Japończycy popełniają błąd ustawienia i nasza przewaga rośnie na 22:18. Rywale szybko jednak niwelują straty i po chwili wynik zmienia się na 22:21. Możdżonek przełamuje serię rywali, błąd podwójnego odbicia odbijają Japończycy i mamy piłkę meczową, 24:22. Polacy również nieczysto odbijają piłkę, 24:23.Kurek efektownie uderza nad blokiem i wygrywamy trzecią partię 25:23, a cały mecz 3:0.

Polska - Japonia 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)

Polska: Marcin Możdżonek 13, Bartosz Kurek 12, Karol Kłos 7, Michał Kubiak 7, Mateusz Mika 5, Grzegorz Łomacz 3, Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek 3, Dawid Konarski 3, Mateusz Bieniek 1, Fabian Drzyzga

Japonia: Yuki Ishikawa 17, Kunihiro Shimizu 8, Takashi Dekita 6, Tatsuya Fukuzawa 2, Akihiro Yamauchi 2, Hideomi Fukatsu, Takeshi Nagano (libero) oraz Masahiro Yanagida 8. Ryota Denda 2, Yuta Yoneyama 1, Masashi Kuriyama, Masahiro Sekita

8. Wenezuela - 0-3 0 pkt 2:9

MŚ piłkarzy ręcznych 2017: Polacy z pierwszym zwycięstwem Turniej w Eldzie: Polki gromią Japonki! RELACJA LIVE: POLSKA - JAPONIA Ostatni test Polek przed EHF Euro 2016 Kwalifikacje IO 2016: Białorusinki jadą do Rio! Kwalifikacje IO 2016: znamy cztery reprezentacje, które jadą do Rio!