Kwalifikacje do Polskiej Ligi Esportowej już w sobotę i niedzielę we Wrocławiu

Znamy już wszystkie formacje Counter Strike: Global Offensive, które wezmą udział w zamkniętym turnieju kwalifikacyjnym do sezonu Wiosna 2018.

Pierwszy raz w historii Polskiej Ligi Esportowej zostaną one rozegrane podczas turnieju LAN-owego. W tym celu osiem zespołów spotka się we Wrocławiu – grupa A rozegra swoje pojedynki w sobotę (24 marca), a grupa B w niedzielę (25 marca).

Gra toczy się o cztery miejsca w gronie dziesięciu najlepszych sekcji w lidze. Izako Boars, INETKOX, tomorrow.gg i Check-Point Team zostały zaproszone do kwalifikacji bezpośrednio przez organizatorów. Gracze Codewise Unicorns bilety do Wrocławia wywalczyli sobie poprzez zdobycie wicemistrzostwa w czasie toruńskiego turnieju Ecenter Copernicup 2018. Ekipy PACT, Solaris eSports Poland i adwokacik przebrnęły przez trzy turnieje kwalifikacyjne.

W Polskiej Lidze Esportowej czekają nagrody finansowe

Losowanie zdecydowało o tym, że w sobotę (24 marca) o miejsca w Polskiej Lidze Esportowej będą rywalizowały PACT, Izako Boars, tomorrow.gg i Solaris. W niedzielę (25 marca) będziemy mogli obejrzeć pojedynki Codewise Unicorns, Check Point Team, INETKOX oraz adwokacik. Formacje rozegrają spotkania ze wszystkimi w swojej grupie, a obowiązywać będzie w nich system best of three. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do ligi.

Turniej kwalifikacyjny we Wrocławiu ma charakter imprezy zamkniętej w celu zapewnienia graczom największego komfortu i zachęcenia do integracji.

- Wykorzystamy bogatą tradycję esportową i zorganizujemy LAN Party. Każdemu zawodnikowi zapewnimy przypisane stanowisko do gry, z którego będzie mógł nieprzerwanie korzystać przez cały dzień. Stawka nie jest mała, bo w Polskiej Lidze Esportowej będziemy nagradzać finansowo każde zwycięstwo i remis, ale zależy nam na tym, żeby uczestnicy dobrze się bawili - MÓWI LENA BORTKO, PRODUCT MANAGER POLSKIEJ LIGI ESPORTOWEJ.

Sezon Wiosna 2018, to więcej wydarzeń offline

Widzowie będą mogli śledzić transmisję internetową wraz z komentarzem Olka „vuzzeya” Kłosa oraz Łukasza „Hermesa” Pożyczka. To nie jedyne zmagania offline, które odbędą się w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Trzecia ligowa kolejka CS:GO rozegra się przecież podczas Good Game - Warszawskich Targów Gier z udziałem publiczności. To wówczas - już 21 i 22 kwietnia - widzowie spotkają się z najbardziej znanymi komentatorami, zawodnikami i influencerami w polskim środowisku esportowym.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Polskiej Ligi Esportowej: www.polskaligaesportowa.pl


Zobacz także:
Play trzeci raz z rzędu został partnerem tytularnym Polskiej Ligi Esportowej! Polska Liga Esportowa na Good Game - Warszawskie Targi Gier

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |