LŚ 2016: Argentyna pokonuje Rosję!

LŚ 2016: Argentyna...
Dość niespodziewanie Argentyńczycy w trzech setach pokonali Rosjan w niedzielnym dniu turnieju.

Argentyna - Rosja 3:0 (25:18, 25:20, 28:26)

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia ekipy z Argentyny, 6:3. Kliuka kończy ważny atak, 6:4, jednak na I przerwie technicznej jego drużyna przegrywa 6:8. De Cecco psuje serwis, Sborna zdobywa kontaktowe oczko, jednak Lima atakuje z prawego skrzydła i na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:11. Bronią się jeszcze Rosjanie, Poglajen posyła piłkę na aut z lewego skrzydła, jednak po chwili się poprawia i wypycha piłkę po rękach rywali, 21:15, o czas prosi trener Alekno. Powiększa się tylko przewaga Argentyńczyków, 23:17. Ostatecznie to podopieczni trenera Veasco wygrywają niespodziewanie seta 25:18, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

Drugi set tego spotkania rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach siatki, jednak jednym oczkiem przewagi zawsze mogą pochwalić się Argentyńczycy, na I przerwie technicznej prowadzą 8:7. Nie dają za wygraną Rosjanie, na środku pokazuje się Wołkow, jednak na II przerwie technicznej jego drużyna przegrywa 12:16. Crer kończy ze środka, jednak mobilizuje się Sborna i zaczyna odrabiać straty, przy stanie 23:20 o czas prosi trener Velasco. Argentyńczycy zmotywowani chcą koniecznie wygrać seta, co im się udaje, pokonują Rosjan 25:20, prowadząc tym samym już 2:0!

Początek trzeciego seta to pełna mobilizacja Rosja, jednak Argentyna również nie odpuszcza, 3:4. Na I przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 6:8. Świetny blok Argentyńczyków, którzy wychodzą na prowadzenie, 11:10. Kolejną kontrę wykorzystuje Lima, o czas prosi trener Alekno, 12:10. Po powrocie na parkiet Poglajen zagrywa asa i Argentyna prowadzi już 13:10. Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:12. Mobilizuje się Sborna świetnie spisuje się Kliuka, po czym Rosjanie wyrównują stan na 19:19, o czas prosi trener Velasco. Trwa walka punkt za punkt, ze środka uderza Wołkow, szybko odpowiada Crer i znów jest remis, 22:22. Blok rywali obija Bruno, jednak to Rosjanie mają pierwszą piłkę setową, 23:24, o czas prosi trener Velasco. Trwa walka punkt za punkt, jednak skuteczny blok stawiają Argentyńczycy i to oni wygrywają seta 28:26, a cały mecz 3:0!