LŚ 2016: Rosjanie lepsi od biało-czerwonych

LŚ 2016: Rosjanie lepsi od...
W sobotnim pojedynku w Łodzi reprezentacja Polski uległa ekipie z Rosji 1:3.

Polska - Rosja 1:3 (17:25, 20:25, 25:20, ,15:25)

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia eipy gości, 3:5. Muserski popisuje się skutecznym blokiem, a na I przerwie technicznej jego drużyna prowadzi 8:6. Zdobywamy kontaktowe oczko, po czym wyrównujemy stan na 12:12. Mobiizuje się Sborna, która na II przerwie technicznej prowadzi 16:13. Skutecznie uderza Szalpuk, jednak Rosjanie nie dają za wygraną i powiększają swoją przewagę, przy stanie 17:23 o czas prosi trener Antiga. Przerwa nie przynosi pozytywnych rezultatów i pierwszą piłkę setową mają Rosjanie, którzy ją wykorzystują i wygrywają seta 25:17, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

Początek drugiej partii to znów dominacja ekipy rosyjskiej 4:6. Możdżonek pokazuje się na środku, jednak to nasi rywale prowadzą na I przerwie technicznej 8:6. Wciąż utrzymuje się przewaga gości, 10:12. Na prawym skrzydle świetnym atakiem popisuje się Kurek, 11:12. Polacy nie dają rywalom odskoczyć na zbyt dużą liczbę oczek, jednak na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 14:16. Sprytne zagranie Tietiuchina, 16:19, po chwili Szalpuk zagrywa asa i zdobywa kontaktowe oczko, 19:20. Buszek posyła piłkę na aut i przy stanie 19:22 o czas prosi trener Antiga. Kolejne oczko pada łupem Sbornej i znów o rozmowę ze swoimi zawodnikami prosi trener Antiga. Niestety biało-czerwoni przegrywają kolejnego seta 20:25.

Trzecia partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia reprezentacji Rosji, jednak Polacy wciąż walczą i utrzymują kontakt punktowy, 5:5. Na środku pokazuje się Bieniek i wychodzimy na prowadzenie, 6:5. Na I przerwie technicznej to jednak nasi rywale prowadzą 8:7.  Walczymy punkt za punkt, 10:10, Szalpuk popisuje się asem serwisowy, 12:11! Po chwili nasz przyjmujący jest blokowany i na II przerwie technicznej Rosja prowadzi 16:15. Bieniek obija blok na środku, świetne akcje Łomacza i przy stanie 19:17 o czas prosi trener Alekno. Kliuka zatrzymany jest przez polski blok, Kurek wygrywa ważną akcję, 21:18, o czas prosi trener Alekno. Po ataku Buszka Polacy mają pierwszą piłkę setową, 24:20, Rosjanie się mylą i wygrywamy seta 25:20!

Od zdecydowanego prowadzenia 3:0 rozpoczynają Rosjanie, szybko jednak wyrównujemy stan na 3:3. Kurek pokazuje się na lewym skrzydle, 6:5, Kluka w odpowiedzi obija ręce Polaków, 6:6. Na I przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 7:8. Utrzymuje się przewaga Sbornej, 9:12, po czym wzrasta, 9:14. Przy stanie 9:15 o czas prosi trener Antiga. Na II przerwie technicznej Rosjanie prowadzą 16:11. Świetną kontrę wykorzystuje Kurek, po chwili również Bednorz, jednak jego błąd w kolejnej akcji i as Wołkowa sprawia, że na tablicy wyników widnieje rezultat 14:21. Skuteczny blok Sbornej, która po chwili ma pierwszą piłkę meczową, 15:24. Rosjanie wykorzystują akcję i wygrywaja seta 25:15, a cały mecz 3:1.