LŚ 2016: biało-czerwoni przegrywają z z Francją

LŚ 2016: biało-czerwoni...
W niedzielnym pojedynku biało-czerwoni ulegli Francuzom 0:3.

Polska - Francja 0:3 (28:30, 20:25, 29:31)

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia Trójkolorowych, Le Roux zagrywa asa, 2:4. Buszek zatrzymany jest przez rywali, przy stanie 2:5 o czas prosi trener Antiga. Po chwili nasz przyjmujący przerywa złą passę, jednak kolejne bloki n Bednorzu sprawiają, że na I przerwie technicznej przegrywamy 4:8. Kurek posyła piłkę na aut, chwilę później blokujemy Rossarda i Ngapetha, 7:9. Ngapeth uderza piłkę w taśmę, 8:9. Francuzi mobilizują się, Clevenot obija blok na lewym skrzydle i jego drużyna prowadzi 15:11. Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 12:16. Biało-czerwoni mobilizują się i zmniejszają różnicę do dwóch punktów, 18:20. Przy stanie 20:21 o czas prosi Laurent Tillie. Nowakowski pokazuje się na środku, z lewego skrzydła odpowiada Clevenot, 22:23. Le Goff uderza ze środka i Francuzi mają pierwszą piłkę setową, 23:24. Bednorz wyrównuje na 24:24, Ngapeth przebija się przez potrójny blok, szybko odpowiada Kurek, 25:25. Ngapeth wykorzystuje akcję i Trójkolorowi wygrywają seta 30:28, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

Od zdecydowanego prowadzenia znów rozpoczynają Francuzi, 2:5. Przy stanie 2:6 o czas prosi trener Antiga. Na I przerwie technicznej Les Bleus prowadzą 8:3. Kurek pokazuje się na prawym skrzydle, jednak wciąż przegrywamy, 7:11. Mobilizujemy się i przy stanie 10:12 o czas prosi trener Tillie. Z lewej strony nie do zatrzymania jest Clevenot, 12:14, a jego drużyna schodzi na II przerwę techniczną prowadząc 16:13. Rossard skutecznie z prawego skrzydła, 17:20, przy stanie 17:21 o czas prosi trener Antiga. Le Roux zagrywa asa, 17:22. Pierwsza piłka setowa dla gości, 19:24, Partię kończy Ngapeth, Les Bleus wygrywają 25:20, obejmując tym samym prowadzenie w całym meczu 2:0.

Od wyrównanej walki po obu stronach siatki rozpoczyna się trzeci set tego spotkania, jednak na I przerwie technicznej to Francuzi prowadzą 8:7. Błąd podwójnego odbicia po stronie Polaków, jednak nasi zawodnicy rehabilitują się blokiem, 9:10. Świetna akcja Bieńka i wychodzimy na prowadzenie, 13:12. Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:15. Kolejne oczka dla Francuzów, przy stanie 18:20 o czas prosi trener Antiga. Lyneel nie przyjmuje zagrywki Buszka, 22:22. Pierwsza piłka meczowa dla Francuzów, 23:24.   Broni się Kurek, przy stanie 27:26 o czas prosi trener Tillie.  Trwa walka punkt za punkt, Ngapeth kończy spotkanie Francuzi wygrywają 31:29, a cały mecz 3:0.