LŚ 2016: tie-break z Belgią dla biało-czerwonych!

LŚ 2016: tie-break z...
Po pięciosetowym pojedynku Polacy pokonali reprezentację Belgii, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Światowej.

Polska - Belgia 3:2 (19:25, 25:23, 25:22, 20:25, 15:13)

Polska: Dawid Konarski 26, Rafał Buszek 17, Michał Kubiak 16, Karol Kłos 13, Piotr Nowakowski 9, Grzegorz Łomacz, Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Kurek

Belgia: Gert Van Walle 28, Sam Deroo 15, Peter Verhees 10, Tomas Rousseaux 6, Simon Van De Voorde 5, Valkiers Matthias, Jelle Ribbens (libero) oraz Francois Lecat 9, Stijn D'hulst 1

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach siatki, na I przerwie technicznej to jednak Belgowie prowadzą 8:7. Dobra akcja Van de Woorde, 10:8, Kłos zatrzymany jest na środku i przy stanie 12:9 o czas prosi trener Antiga. Nie mogą zmobilizować się biało-czerwoni, przełamuje się Nowakowski, 15:13. Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:14. Polacy popełniają kolejne błędy, piłkę przechodzącą wykorzystują Belgowie i przy stanie 21:17 o czas prosi trener Antiga. Sytuacyjną piłkę wykorzystuje Rousseaux, nasi rywale mają pierwszą piłkę setową, którą wykorzystuje Sam Deroo i Belgia wygrywa seta 25:19.

Zmobilizowani Polacy dobrze rozpoczynają drugiego seta, skuteczny blok biało-czerwonych, 4:6. Na I przerwie technicznej prowadzimy 8:7. Deroo myli się na zagrywce, krótką wykorzystuje Kłos, 9:10. Po bloku kontrę kończy Buszek, Deroo jest zatrzymany blokiem i na II przerwie technicznej prowadzimy 16:13. Utrzymuje się trzypunktowe prowadzenie Polaków, z lewego skrzydła kapitalnie uderza w kontrze Kubiak, 17:21. Szybko odpowiada Van Walle, Buszek myli się na lewej stronie, szybko jednak oczko dokłada Kłos, 20:23. Konarski kiwa i mamy pierwszą piłkę setową, 21:24. Dwa oczka z rzędu padają łupem Belgów i przy stanie 23:24 o czas zmuszony jest prosić trener Antiga. Ostatecznie to Konarski kończy seta, wygrywamy 25:23, wyrównując stan spotkania na 1:1.

Zacięta walka od początku trzeciej partii, 4:4. Po chwili mobilizują się Polacy, Deroo posyła piłkę na aut i schodzimy na I przerwę techniczną prowadząc 8:5. Świetne kontry Belgów sprawiają, że wyrównują stan na 11:11. Konarski zatrzymuje Klinkenberga, Buszek pokazuje się na lewym skrzydle i na II przerwie technicznej prowadzimy już 16:13. Kłos zagrywa asa, Verhees odpowiada skuteczna akcja, 19:20. Sprytnie za blok kiwa w kontrze Buszek, fantastycznie na prawym skrzydle spisuje się Konarski, po jego uderzeniu prowadzimy już 23:19. Belgowie bronią pierwszej piłki setowej, Klinkenberg zagrywa asa, 22:24. Buszek obija blok i wygrywamy 25:22, obejmując tym samym prowadzenie 2:1.

Dawid Konarski psuje serwis, w kolejnej akcji szansę na kontrę mają Belgowie, ale Deroo zatrzymany jest potrójnym blokiem. Ostatecznie na pierwszej przerwie technicznej o nasi rywale prowadzą jednak 8:6. Po powrocie na boisko skuteczny jest Van Walle, który atakuje z prawego i lewego skrzydła, nasi zawodnicy nie są w stanie zatrzymać Belgów, przez co na drugiej przerwie technicznej rywale prowadzą 16:13. Po powrocie na boisko Van de Voorde sprawia biało-czerwonym problem w przyjęciu, Konarski zbyt mocno ściąga piłkę i uderza po taśmie na aut, przez co o czas musi prosić trener Antiga, 18:14. Czas nie przynosi jednak oczekiwanych efektów, bp po chwili przewaga Belgii wzrasta na 20:14 i o kolejną przerwę zmuszony jest prosić trener Antiga. Van de Voorde psuje serwis i kończy się seria Belgii. Kolejna niewykorzystana akcja Pilaków, ataku na lewym skrzydle nie kończy Buszek, Lecat popisuje sie udaną kontrą i jest 23:15 dla Belgii. Lecat kończy atak z prawego skrzydła po prostej i Polacy przegrywają czwartą partię 25:20.

Błąd przyjęcia zagrywki Belgów po mocnym serwisie Kubiaka, w kolejnej akcji Lecat wyrzuca piłkę sytuacyjną na aut, 2:5 i czas dla trenera Belgów. Buszek obija blok rywali na lewym skrzydle, Kłos atakuje z krótkiej i na pierwszej przerwie technicznej 8:3. Po powrocie na boisko biało-czerwoni mają szansę na kolejny punkt, ale muli się Buszek. Konarski przełamuje blok rywali na prawym skrzydle i przy stanie 10:4 o czas prosi trener Belgów. Po powrocie na boisko Belgowie rozpoczynają odrabianie strat, Kubiak ma problemy z przyjęciem serwisu i jest 8:10. W ważnym momencie Verhees psuje serwis, Kłos uderza z krótkiej i jest 13:10. Konarski pokazuje się na lewym skrzydle, z drugiej linii ze środka efektownie atakuje Kubiak i nasz zespół wygrywa 15:13, a cały mecz 3:2.