Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 83:61 (relacja)

Legia Warszawa - Astoria...
Koszykarze Legii Warszawa pokonali Astorię Bydgoszcz 83:61 w meczu 17. kolejki I ligi. Gospodarze odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu. Spotkanie w hali OSiR Bemowo obserwował komplet publiczności.

Legia od samego początku narzuciła wysokie tempo gry, wyraźnie wygrywając pierwszą kwartę (31:14). W szeregach gospodarzy nie do zatrzymania był Michał Aleksandrowicz, który w całym spotkaniu zdobył 21 punktów. Wspierał go Mateusz Jarmakowicz (16 punktów). W zespole gości najlepiej zaprezentował się były legionista Mateusz Bierwagen. W ciągu 25 minut trafił pięć z siedmiu rzutów z gry, co pozwoliło mu uzbierać 13 punktów.

Równie pewnie warszawiacy wygrali trzecią kwartę (27:15). W ostatniej odsłonie meczu podopieczni trenera Piotra Bakuna zdecydowanie zmniejszyli intensywność, dlatego 22-punktowe zwycięstwo należy uznać za najniższy wymiar kary.

Pierwsze tegoroczne spotkanie Legii w Warszawie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem fanów. Wystarczy wspomnieć, że na trybunach pojawił się komplet 880 osób. Po meczu z Astorią odbyło się coroczne starcie koszykarzy z kibicami, w którym tradycyjne triumfowali ci drudzy, wygrywając 47:45.

Kolejne ligowe spotkanie Legia rozegra na wyjeździe z Polonią Leszno. Najbliższy mecz w hali na Bemowie odbędzie się w środę (1 lutego). Rywalem stołecznego klubu będzie SKK Siedlce.

Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 83:61 (31:14; 14:16; 27:15; 11:16)

Legia: Aleksandrowicz 21; Jarmakowicz 16; Andrzejewski 13; Ł. Wilczek 9; M. Wilczek 9; Robak 6; Malewski 3; Sulima 3; Kukiełka 3; Linowski 0; Pacocha 0.

Astoria: Bierwagen 13; Szyttenholm 9; Fatz 9; Mikołaj Motel 8; Gospodarek 7; Krefft 6; Dąbek 5; Laydych 2; Paul 2; Czyżnielewski 0; Maksymilian Motel 0.

Legia Warszawa - SKK Siedlce 92:82 (relacja) I liga: zdecydowana wygrana Legii w Lesznie Biofarm Basket Poznań - Legia Warszawa 58:66 (relacja) AZS AGH Kraków - Legia Warszawa 53:84 (relacja, wypowiedzi) AZS AGH Kraków - Legia Warszawa (zapowiedź)