Lekkoatletyczne MP 2016: wyniki finałów pierwszego dnia

Lekkoatletyczne MP 2016:...
Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) i Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) zdobyli złote medale w sprintach na 100 metrów w lekkoatletycznych mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

Wyniki finałów pierwszego dnia:

Kobiety:

100 m:

1. Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) - 11.34
2. Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 11.49
3. Anna Kiełbasińska (SKLA Sopot) - 11.65
4. Agata Forkasiewicz (KS AZS AWF Wrocław) - 11.66
5. Katarzyna Sokólska (UKS 19 Bojary Białystok) - 11.78

1500 m:

1. Angelika Cichocka (SKLA Sopot) - 4:08.48
2. Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) - 4:09.16
3. Danuta Urbanik (KKS Victoria Stalowa Wola) - 4:09.24
4. Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) - 4:12.91
5. Karolina Półrola (TS Wieliczanka Wieliczka) - 4:18.12

3000 m z przeszkodami:

1. Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) - 10:06.09
2. Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów) - 10:06.28
3. Mariola Ślusarczyk (UKS Victoria Józefów) - 10:17.37
4. Sylwia Ślęzak (CKS Budowlani Częstochowa) - 10:24.54
5. Urszula Nęcka (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) - 10:30.19

pchnięcie kulą:

1. Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok) - 16.79
2. Agnieszka Maluśkiewicz (OŚ AZS Poznań) - 16.41
3. Anna Wloka (AZS KU Politechniki Opolskiej) - 15.86
4. Anna Niedbała (WKS Wawel Kraków) - 15.46
5. Angelika Kalinowska (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) - 15.06

rzut oszczepem:

1. Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) - 60.70
2. Marcelina Witek (SKLA Sopot) - 57.31
3. Marta Kąkol (AZS-AWFiS Gdańsk) - 53.46
4. Kamila Zdybał (PKS Gwardia Szczytno) - 50.22
5. Dominika Dabulis (AZS-AWFiS Gdańsk) - 49.39

trójskok:

1. Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) - 14.00
2. Małgorzata Trybańska-Strońska (KS AZS AWF Kraków) - 13.75
3. Katarzyna Płonka (SKLA Sopot) - 13.46
4. Adrianna Szóstak (SL Olimpia Poznań) - 13.11
5. Justyna Ostrowska (KS AZS AWF Kraków) - 13.04

Mężczyźni:

100 m:

1. Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) - 10.30
2. Remigiusz Olszewski (KS Gwardia Piła) - 10.41
3. Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia) - 10.42
4. Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno) - 10.46
5. Dariusz Kuć (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 10.47

1500 m:

1. Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) - 3:39.45
2. Grzegorz Kalinowski (MKL Toruń) - 3:41.67
3. Mateusz Wyszomirski (OKS Start Otwock) - 3:43.63
4. Sebastian Smoliński (AZS UMCS Lublin) - 3:44.93
5. Damian Rudnik (MKS Chojniczanka Chojnice) - 3:47.91

3000 m z przeszkodami:

1. Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) - 8:53.94
2. Hubert Pokrop (WKS Grunwald Poznań) - 8:58.36
3. Tomasz Szymkowiak (MKL Toruń) - 8:59.12
4. Łukasz Oślizło (AZS-AWF Katowice) - 8:59.75
5. Artur Olejarz (MKL Szczecin) - 9:12.53

rzut oszczepem:

1. Marcin Krukowski (KS Warszawianka Warszawa) - 83.63
2. Łukasz Grzeszczuk (KS Warszawianka Warszawa) - 82.99
3. Kacper Oleszczuk (KS Polonia Pasłęk) - 78.57
4. Piotr Lebioda (AZS-AWFiS Gdańsk) - 77.44
5. Mateusz Kwaśniewski (ULKS Uczniak Szprotawa) - 76.64

trójskok:

1. Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) - 16.67
2. Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław) - 16.41
3. Michał Lewandowski (SKLA Sopot) - 16.35
4. Maksym Sypniewski (AZS AWF Warszawa) - 15.94
5. Bartosz Bonecki (AZS Łódź) - 15.71




Zobacz także:
HMP Toruń 2017: Swoboda bezkonkurencyjna w sprincie na 60 m ORLEN Cup 2017: triumf Swobody w sprincie na 60 m! Copernicus Cup 2017: Swoboda czwarta w sprincie na 60 m IO Rio 2016: półfinały na 200 m bez Zalewskiego IO Rio 2016: finał sprintu na 100 m bez Swobody IO Rio 2016: Swoboda w półfinale sprintu na 100 m!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |