Lexus RC F GT3 2017 zadebiutuje na Nurburgring

W najbliższy weekend podczas 9. rundy wyścigów VLN wyczynowe coupé Lexus RC F GT3 nowej generacji wystartuje po raz pierwszy na torze Nürburgring.

Samochód w ubiegłym miesiącu przeszedł pomyślnie próby FIA Balance of Performance na testowym torze Michelina w Ladoux koło Clermont-Ferrand w środkowej Francji. Za kierownicą auta, które na Nürburgring wystartuje najprawdopodobniej w klasie SPX (prototypy i niehomologowane samochody GT) zasiadać będą bracia Dominik i Mario Farnbacher z rodzinnego zespołu Farnbacher Racing. 

Jak deklaruje zespół na swoim profilu na Facebooku, udział w imprezie to przede wszystkim test nowej konstrukcji, przygotowanej w Japonii przez Toyota Technocraft. Najważniejszym celem będzie ukończenie czterogodzinnego wyścigu.

Farnbacher Racing jest pierwszym zespołem, który otrzymał Lexusa RC F GT3 nowej generacji. Dwa takie samochody wystartują w przyszłym roku w zawodach IMSA WeatherTech SportsCar Championship w barwach 3GT Racing - jednym z nich pojadą Scott Pruett i Sage Karam - zaś kolejny egzemplarz ma jeszcze w tym miesiącu trafić do zespołu Gentilozzi.


fot. Lexus, Farnbacher Racing
fot. Lexus, Farnbacher Racing

fot. Lexus, Farnbacher Racing
fot. Lexus, Farnbacher RacingZobacz także:
Podium na Nurburgring Toyota TS050 Hybrid w nowej specyfikacji na Nürburgring Sebastian Zieliński dwukrotnie szósty na Nurburgringu 24-godzinny wyścig na Nurburgring - duże wyzwanie przed Dunlopem Dunlop gotowy do kolejnego wyzwania - tym razem na Nurburgringu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |