Źródło: inf. własna / zagumny.pl,
Autor: Aleksandra Wieczorek,
2010-04-02 22:05:26
Liga grecka: Panathinaikos gra dalej
W drugim meczu pierwszej rundy play-off Panathinaikos Ateny pokonał w czterech setach P.A.O.K. Saloniki i awansował do kolejnej rundy.
P.A.O.K. Saloniki - Panathinaikos Ateny 1:3 (16:25, 18:25, 25:23, 20:25)
Jedyną zmianą w podstawowej szóstce „Koniczynek” był brak Smaragdisa, któremu trener dał odpocząć. Kolejną statuetkę MVP spotkania odebrał Liberman Agamez, który zdobył 26 punktów z czego aż osiem bezpośrednio z zagrywki! Paweł Zagumny na swoim koncie zapisał cztery oczka.
Mecz decydujący o tym, z kim zmierzy się Panathinaikos w półfinale zakończył się niemałą kontrowersją. Przy prowadzeniu Iraklisu Saloniki 2:0 jeden z kibiców rzucił puszką z piwem w zawodnika Arisu Saloniki, Nikosa Roumeliotisa. Według zasad rozgrywek w takim przypadku mecz zostaje przerwany i kończy się wynikiem 3:0 dla drużyny poszkodowanej. W tym przypadku był to Aris i to ten zespół zmierzy się z drużyną Pawła Zagumnego. Pierwszy mecz rozegrany zostanie prawdopodobnie w środę, 7. kwietnia.
Zobacz także:
Paweł Zagumny: Zrobię wszystko, by zdobyć medal w Londynie
Paweł Zagumny zostaje w Zaksie
PlusLiga: Zaksa wyrównuje stan rywalizacji w półfinale
PlusLiga: wymęczone zwycięstwo Zaksy
PlusLiga: pewne zwycięstwo ZAKSY
Panathinaikos bez Józefackiego

Brak komentarzy