Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich kontynuują starty

Ligi Regionalne Grupy AZOTY...
W Ligach Regionalnych Grupy AZOTY rozegrano pięć kolejnych zawodów.

Liga Małopolska rywalizowała na pięknych trasach w Ptaszkowej, młodzież z Ligi Śląsko-Beskidzkiej walczyła o punkty na Kubalonce, po raz pierwszy w historii gospodarzami Ligi Podkarpacko-Lubelskiej i Karkonoskiej były odpowiednio Jedlicze i Opawa, w Siedlcach odbyła się kolejna Ligi Mazowiecko-Północnej.

Na Kubalonce zawodnikom i zawodniczkom startującym w Śląsko-Beskidzkiej Lidze Regionalnej Grupy AZOTY towarzyszyła  słoneczna pogoda i lekki mróz. W kategorii juniorek D jako pierwsza na metę wbiegła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra,  pokonując o 2 sekundy Zuzannę Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka. W tej samej kategorii chłopców  o czołowe lokaty na dystansie 2,5 kilometra rywalizowali zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka i WSS Wisła. Wygrał Łukasz Gazurek z rocznika 2003 przed swoim rówieśnikiem i kolegą z drużyny Wiktorem Wojtasem. W kategorii Junior E wygrał Artur Baczyński z Marklowic. Drugie miejsce na dystansie 2 kilometrów zajął Dominik Kanik z LKS Klimczok Bystra. Wśród Juniorek E zwyciężyła Laura Wantulok z WSS Wisła. Na drugim miejscu znalazła się Martyna Michałek.

Centrum sportowe  w Ptaszkowej było miejscem rywalizacji młodych adeptów narciarstwa biegowego uczestniczących w Małopolskiej Lidze Regionalnej Grupy AZOTY. Nowoczesny ośrodek narciarstwa biegowego z pomieszczeniami serwisowymi, szatniami i przede wszystkim wspaniałą trasą nie ma czego wstydzić w porównaniu z takimi ośrodkami jak Szklarska Poręba czy Kubalonka. W klasyfikacji junior E zwyciężyli Dominik Paniak z UKS Krokus Ciche i Gabriela Gdula z Hilltop Wiśniowa Osieczany. Dominik Paniak wyprzedził o ponad 12 sekund Bartosza Biedronia z St. Olympic Rabka Zdrój. Z kolei Gabriela Gdula dobiegła do mety z ponad 12 sekundową przewagą nad Natalią Kusiak, reprezentantką St. Olympic Rabka Zdrój.  

W rozegranej w Siedlcach Mazowiecko-Północnej Lidze Regionalnej Grupy AZOTY dominowały ekipy z Białegostoku, Supraśla oraz Siedlec. W kategorii juniorek E zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły zawodniczki Rawy Siedlce Dominka Krajcer  i Klaudia Radomyska. Ostatecznie  o zaledwie trzy sekundy lepsza była Krajcer. W tej samej kategorii chłopców rywalizację zdominował Igor Kowalski. Zawodnik miejscowej Rawy o ponad szesnaście sekund wyprzedził Dawida Lebiedzińskiego z Puszczy Supraśl. Łącznie w kategorii junior E wystartowało ponad 40 dziewcząt i chłopców.

Druga odsłona Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty odbyła się w Opawie. Trasa, którą przygotowali organizatorzy była szczególna, zawodnicy nie rywalizowali jedynie między sobą, a musieli radzić sobie dodatkowo z przeszkodami ustawionymi na trasie. Formuła zawodów urozmaicona o przeszkody znane z biegowego skisrossu to bardzo dobry pomysł w rywalizacji najmłodszych. Pokonywanie różnych przeszkód wymaga równowagi i czucia nart, a przede wszystkim uatrakcyjnia same zawody. W Lidze wzięło udział ponad 150 zawodników z pobliskich klubów: Sokołowska, Czarnego Boru, Jeleniej Góry, Piechowic i Sosnówki. W kategorii junior na trasie w Opawie najlepszy był Michał Szatkowski z SP1 z Piechowic, która wyprzedził o 14 sekund Pawła Glądałę z ZSP 15 z Jeleniej Góry. Wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Szejkowska z SP Lubawka, przed Julią Tomasiak z GZSP Czarny Bór.

Jedlicze miało być gospodarzem Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY już w zeszłym roku, jednak na przeszkodzie stanął brak śniegu.  W tym sezonie zima dopisuje i podkarpacka miejscowość mogła zaliczyć udany debiut.  W zawodach wzięło udział 134 zawodników i zawodniczek z 10 klubów Podkarpacia i Lubelszczyzny. Prym wiedli biegacze z MULKS Tomaszów Lubelski, którzy wygrali cztery z sześciu kategorii wiekowych. W kategorii juniorek E tomaszowianki zajęły wszystkie miejsca na podium - zwyciężyła Weronika Juzeluk, przed Martyną Więcławek i Weroniką Łysko. W tej samej kategorii chłopców sytuacja była identyczna - wygrał Maciej Dubas, przed Antonim Żółkiewskim i Szymonem Bełzem.
Zobacz także:
Na finiszu kolejna Liga Regionalna Grupy AZOTY w biegach narciarskich Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową Przed nami pierwszy finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty Kolejny tydzień startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY Toczy się rywalizacja w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |