Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty

Ligi Regionalne Grupy AZOTY...
Ligi Regionalne Grupy AZOTY mają za sobą kolejne starty.

Młodzi biegacze z Karkonoszy spotkali się ponownie w Jeleniej Górze, Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna startowała na Kubalonce, młodzież z Mazowsza i Podlasia rywalizowała w Siedlcach. Planowana w Kluszkowcach Małopolska Liga Regionalna została ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne przesunięta na 21 lutego.

Czwarta edycja Karkonoskiej Regionalnej Ligi Grupy Azoty została rozegrana ponownie na trasie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej. W Jeleniej Górze - Sobieszowie walczyło o punkty blisko 100 zawodniczek i zawodników z sześciu dolnośląskich klubów. Na dystansie 1,5 km zmierzyli się zawodnicy z kategorii Juniora E. Dominację potwierdził Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice, który zwyciężał jak dotychczas we wszystkich edycjach Ligi Regionalnej. Jego trenerka Ewelina Jedziniak jest bardzo zadowolona ze startów zawodnika oraz samej organizacji zawodów. - Pomysł tej Ligi, jest naprawdę wspaniały. Warunki w tym sezonie na pewno sprzyjają temu, aby jak najwięcej dzieci spędzało aktywnie czas.  Fajnie,  że dzieci mogą brać udział w zawodach, ścigać się oraz rozwijać swoje pasje- powiedziała po zawodach. 

W kategorii dziewcząt, które rywalizowały na tym samym dystansie prym wiodły zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Zwyciężyła Klaudia Traczyk Klaudia, przed Julią Janik. Trzecia była reprezentantka  UKS Sokołowsko Jaśmina Koziarek. W kategorii juniorów C najlepszy był Bartłomiej Krawczyk Z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, który utrzymuje bardzo dobrą dyspozycję z Mistrzostw Polski Młodzików - tam został wicemistrzem kraju. Sam zawodnik po przekroczeniu mety przyznał, że trasa w czwartek była bardzo ciężka. - Trzeba było bardzo uważać na zmrożoną trasę, jednak na zakrętach mam w miarę dobrze opanowaną technikę dzięki czemu udało mi się szybko pokonać zjazdy - powiedział Krawczyk.

90 zawodników z 9 klubów stanęło na Kubalonce na starcie czwartej edycji Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 2 km. Wśród chłopców po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Artur Baczyński z UKMS Marklowice. Jego przewaga nad drugim Pawłem Kawulokiem z MKS Istebna wyniosła 1:24.7. Trzecie miejsce zajął, klubowy kolega Pawła, Marcin Michałek, który do zwycięzcy stracił 9 sekund. W kategorii juniorek E, podobnie jak dwa tygodnie temu, wygrała Laura Wantulok z WSS Wisła. Drugie miejsce zajęła Martyna Michałek z MKS Istebna, ulegając zwyciężczyni o 31,4 s, a na najniższym stopniu podium stanęła kolejna zawodniczka z Istebnej Elżbieta Zawada. 

Na trasy narciarskie siedleckiej Sekuły już po raz drugi w obecnym sezonie zawitała rywalizacja w ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. 118 zawodników i zawodniczek z 7 klubów rywalizowało stylem dowolnym.

W kategorii juniorów E zwyciężył Igor Kowalski. Zawodnik miejscowej Rawy o blisko 12 sekund pokonał Dominika Piwko z UKS Łazik. Na trzecim miejscu zawody zakończył Dawid Giba z UKS Puszcza Supraśl z 25 sekundową stratą do zwycięzcy. Wśród dziewcząt wygrała Katarzyna Rećko z UKS Orliki Stara Kamionka o 5 sekund wyprzedzając Dominikę Krajcer z Rawy Siedlce.  Anna Gierałtowska z Puszczy Supraśl straciła do Rećko 12 sekund.


Zobacz także:
Na finiszu kolejna Liga Regionalna Grupy AZOTY w biegach narciarskich Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową Przed nami pierwszy finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY Kolejny tydzień startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY Toczy się rywalizacja w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |