Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową

Ligi Regionalne Grupy AZOTY...
Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową. Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna finiszowała w Istebnej-Zaolziu. W Tomaszowie Lubelskim zostały rozegrane kolejne zawody Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej.

Trasy w Istebnej Zaolziu gościły piątą, finałową edycję Śląsko - Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. Padł rekord ligi w Beskidach - na liście wyników sklasyfikowano 173 zawodniczek i zawodników. Najmłodsi biegacze narciarscy ze Śląska i Beskidów biegali w niecodziennych warunkach. Niezmiernie rzadko zdarza się rozgrywać zawody w najmłodszych kategoriach wiekowych przy sztucznym oświetleniu, a tak właśnie było w Istebnej Zaolziu. Zdaniem Agnieszki Szymańczak-Fiołek olimpijki z Vancouver i Soczi wieczorne bieganie to kolejne sympatyczne doświadczenie dla młodych biegaczy. - Przyznam, że organizatorzy zaskoczyli mnie zupełnie, nastrój w Istebnej iście  walentynkowy, sztuczne oświetlenie, nastrojowe pochodnie, ognisko, naprawdę świetnie to wyszło - powiedziała Szymańczak.

Finałowe zmagania w kategorii junior E zakończył zwycięsko Artur Baczyński. Dla zawodnika UMKS Marklowice była to kolejna wygrana w tegorocznej Lidze. Dawid Pilch z WSS Wisła stracił do zwycięzcy 46 sekund. Trzeci Dominik Kanik przegrał minimalnie z Pilchem. Wśród dziewcząt prym wiodły zawodniczki WSS Wisła. Zwyciężyła Laura Wantulok wygrywając ze swoją koleżanką klubową Kamilą Haratyk o blisko 40 sekund. Na trzecim miejscu uplasowała się biegaczka z MKS Istebna Elżbieta Zawada.

Czwarta edycja Ligi Podkarpacko - Lubelskiej odbyła się w Tomaszowie Lubelskim Na trasach Siwej Doliny tym razem rozegrano biegi techniką dowolną ze startu wspólnego. Na Roztoczu cały czas panują doskonałe warunki do biegania na nartach.  Śnieg, lekki mróz i piękne słońce towarzyszyły uczestnikom czwartej edycji ligi.  Zdominowali ją gospodarze wygrywając wszystkie grupy wiekowe.

Kategorię juniorka E wygrała Weronika Juzeluk z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski potwierdzając, że w tym sezonie nie ma sobie równych. Juzeluk o ponad 30 sekund wyprzedziła swoją koleżankę klubową Weronikę Łysko. W najmłodszej kategorii chłopców także  nie po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył Szymon Bełz wyprzedzając o 38 sekund Macieja Dubasa. Obaj reprezentują MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. 






Zobacz także:
Na finiszu kolejna Liga Regionalna Grupy AZOTY w biegach narciarskich Przed nami pierwszy finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty Kolejny tydzień startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY Toczy się rywalizacja w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |