Ligue 1: Lorient-Nicea meczem o wszystko? (zapowiedź)

Ligue 1: Lorient-Nicea...
W sobotni wieczór na Le Moustoir zmierzą się jedenastki Lorient i Nicei. Dla obu będzie to kluczowe starcie, w którym porażka nie wchodzi w grę.

Po 25. kolejkach gospodarze zamykają ligową tabelę, legitymując się najgorszą defensywą w całej stawce. Drużyna pełna piłkarskich talentów w trwających rozgrywkach przede wszystkim rozczarowuje, a symbolem jej ciągnących się od sierpnia kłopotów są ostatnie występy. U siebie przegrała 2:3 z Dijon i tylko zremisowała z Tuluzą 1:1, a w delegacji poległa z Saint-Etienne aż 0:3, nawet przez moment nie nawiązując walki. Teraz przed nią spore wyzwania wywalczenia punktów z trzecią Niceą.

Dla gości sobotnia konfrontacja będzie miała równie istotne znaczenie. Początek roku dla kadry z Lazurowego Wybrzeża, która po cichu marzy o mistrzostwie kraju, nie był, łagodnie mówiąc, udany. Tylko dwa triumfy w sześciu kolejnych spotkaniach osłabiły jej pozycję w rywalizacji z Paris Saint-Germain i Monaco. Źle wygląda przede wszystkim jej forma wyjazdowa i długa seria pięciu ligowych potyczek bez wygranej.

Trzy z czterech ostatnich starć Lorient z Niceą zakończyły się remisami. Podział punktów teraz nie ucieszy żadnej ze stron, bo tylko oddali je od realizacji upragnionych celów. Kibice Ligue 1 mogą więc szykować się na interesujące widowisko, w którym ofensywnych akcji i popisów technicznych umiejętności nie zabraknie. Bet365.com w roli faworytów stawia gości:

Lorient: 2.80
Remis: 3.20
Nicea: 2.55

W innym interesującym spotkaniu 26. kolejki Marsylia podejmie Rennes. W 2016 roku potyczki tych ekip zakończyły się spektakularnymi wynikami 5:2 i 3:2. W obu przypadkach lepszy był klub z Bretanii. Czy teraz Olympique weźmie upragniony rewanż, przy okazji rehabilitując się za niedawną wpadkę 2:3 z Nantes? Wraz z Bet365.com polecamy też uwadze mecz PSG-Tuluza, a więc potyczkę świetnie dysponowanego mistrza kraju z zespołem niepokonanym od trzech kolejek. Dla gospodarzy nie musi to być spacerek.

Marsylia: 1.61
Remis: 3.75
Rennes: 5.50

PSG: 1.20
Remis: 6.00
Tuluza: 15.00

Zobacz także:
Zapowiedź 27. kolejki Serie A Ligue 1: Bramkowe hity z udziałem kandydatów na mistrza (zapowiedź) Charytatywny Mecz Gwiazd - Siatkarze vs Tenisiści za nami ATP Marsylia: Tsonga zwycięzcą Ligue 1: Monaco wygrywa z Guingamp, gol Glika! ATP Marsylia: Tsonga i Pouille w finale

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |