Łukasz Pieniążek piąty w WRC 2 na Korsyce

Łukasz Pieniążek piąty...
Łukasz Pieniążek (Printsport Racing) zajął piąte miejsce w klasyfikacji WRC 2 61. Rajdu Korsyki. To drugi tegoroczny start Polaka w Rajdowych Mistrzostwach Świata. W lutym w 66. Rajdzie Szwecji zajął ósmą lokatę.

- Myślę, że to może być dla nas przełomowy rajd, bo wreszcie te czasy zaczynają fajnie wyglądać. A ja dostaję kopa do dalszej ciężkiej pracy i mam nadzieję, że w Rajdzie Portugalii uda się zająć minimum piąte miejsce, a może i lepsze - mówił Pieniążek na mecie ostatniego odcinka, kończącego się nieopodal historycznego więzienia Coti-Chiavari blisko Ajaccio, stolicy Korsyki. W nim uzyskał czwarty czas, a na pierwszym niedzielnym OS-ie był ósmy.

- Tam popełniłem mały błąd i kosztowało nas to trochę sekund. Ale patrzymy absolutnie na pozytywy z tego rajdu, bo choćby ostatni odcinek był naprawdę bardzo dobry w naszym wykonaniu - dodał Polak.

W trakcie rajdu wielu znanych kierowców, jak choćby Sebastien Loeb, miało kłopoty i wypadało z trasy. Pieniążek zaliczył tylko jedną poważniejszą wpadkę, gdy po uderzeniu w skałę na jednym z piątkowych OS-ów złamał felgę, co kosztowało polską załogę siedem minut straty.

- Wyciągnąłem wnioski z wpadki pierwszego dnia i w kolejnych dniach rajdu pokazaliśmy już rozsądne tempo. Sukcesywnie je zwiększałem i na pewno jest to dobry prognostyk na przyszłość - powiedział Pieniążek.

61. Rajd Korsyki wygrał genialny Francuz Sebastien Ogier, który na podium wyprzedził Estończyka Otta Tänaka i Belga Thierry’ego Neuville’a. W klasyfikacji WRC 2 bezkonkurencyjny był Czech Jan Kopecky, a za nim na podium uplasowali się Francuz Yoann Bonato i Włoch Fabio Andolfi.

Kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata odbędzie się pod koniec kwietnia w Argentynie, ale polska załoga Łukasz Pieniążek i pilot Przemysław Mazur w niej nie wystartują. Polacy kolejny występ mają zaplanowany w dniach 17-20 maja w Rajdzie Portugalii.  


Zobacz także:
Łukasz Pieniążek drugi w WRC 2 w Rajdzie Portugalii! Łukasz Pieniążek na starcie 61. Rajdu Korsyki TOYOTA GAZOO Racing gotowa na wyzwanie rajdu 10 tysięcy zakrętów Wyścigi to życie - sportowy sezon czas zacząć Łukasz Pieniążek przed Rajdem Korsyki

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |