MŚ U-23 w wioślarstwie 2015: złoto Polek w czwórce podwójnej!

Polki w składzie - Olga Michalkiewicz, Marta Wieliczko, Krystyna Lemańczyk oraz Katarzyna Zillmann zdobyły złoto w czwórce podwójnej w mistrzostwach świata do lat 23 w wioślarstwie w bułgarskim Płowdiw.

Wyniki sobotnich finałów:

dwójka kobiet:

1. Jessica Eiffert, Georgia Ratcliff (USA) - 7:33.64
2. Rowan McKellar, Holly Norton (Wielka Brytania) - 7:40.40
3. Addy Dunkley-Smith, Katrina Werry (Australia) - 7:45.32
4. Lea Duret, Claire Chanut (Francja) - 7:50.24
5. Anna Sture, Hanna Inntjore (Norwegia) - 7:51.13
6. Marisa Staelberg, Sophie Oksche (Niemcy) - 7:56.76

dwójka wagi lekkiej mężczyzn:

1. Lorenzo Gerosa, Giovanni Ficarra (Włochy) - 6:53.14
2. Mert Kaan Kartal, Fatih Unsal (Turcja) - 6:54.49
3. Ioannis Petrou, Stefanos Ntouskos (Grecja) - 6:55.54
4. Jordan Tewksbury, Alexander Bonorris (USA) - 6:55.59
5. James Goble, Thomas Marshall (Wielka Brytania) - 6:57.81
6. Vincent De Vegt, Just Jan van der Endt (Holandia) - 7:03.92

czwórka kobiet:

1. USA (Kendall Chase, Mia Croonquist, Elizabeth Youngling, Sarah Dougherty) - 6:53.680
2. Kanada (Caileigh Filmer, Morgan Cathrea, Hillary Janssens, Nicole Hare) - 6:55.000
3. Wielka Brytania (Emily Ford, Melissa Wilson, Holly Hill, Samantha Courty) - 6:56.830
4. Australia (Rachel Engel, Georgina Howe, Jacinta Edmunds, Sarah Davis) - 6:57.970
5. Nowa Zelandia (Holly Fletcher, Holly Greenslade, Elizabeth Ross, Jackie Gowler) - 7:00.050
6. Niemcy (Svenja Schomburg, Laura Priess, Frauke Lange, Janka Kirstein) - 7:17.650

czwórka mężczyzn:

1. Rumunia (Dumitru Mariuc, Neculai Aniculesei, Danut-Viorel Rusu, Alexandru-Cosmin Macovei) - 6:10.64
2. Wielka Brytania (Richard Clarke, Ross Jarvis, James Johnston, Lewis McCue) - 6:13.07
3. Kanada (Jakub Buczek, Lucas Degelder, Mackenzie Copp, David De Groot) - 6:13.44
4. USA (John Carroll, Julian Hagberg, Timothy Tracey, Kyle Flagg) - 6:14.78
5. Włochy (Guglielmo Carcano, Pietro Zileri, Luca Lovisolo, Matteo Borsini) - 6:27.17
6. Hiszpania (Sergio Garcia Sanjulian, Marco Sardelli Gil, Pau Franquet Monfort, Jaime Lara Pacheco) - 6:29.33

czwórka podwójna kobiet:

1. Polska (Olga Michalkiewicz, Marta Wieliczko, Krystyna Lemańczyk, Katarzyna Zillmann) - 6:43.200
2. Australia (Leah Saunders, Rowena Meredith, Tessa Carty, Georgina Gotch) - 6:46.070
3. Francja (Eleonore Dubuis, Camille Juillet, Marie Jacquet, Daphne Socha) - 6:49.270
4. USA (Samantha Casto, Erin Briggs, Meghan Wheeler, Kendall Brewer) - 6:51.280
5. Niemcy (Tina Christmann, Anne Beenken, Carina Boehlert, Melanie Goeldner) - 6:55.950
6. Grecja (Paraskevi Giannou, Anastasia Vontzou, Anneta Kyridou, Aikaterini Zerva) - 7:01.000

czwórka podwójna mężczyzn:

1. Francja (Francois Teroin, Thibault Remy, Maxime Demontfaucon, Morgan Manuoir) - 6:05.61
2. Wielka Brytania (Steven Parsonage, Joel Cassells, Samuel Mottram, Jamie Copus) - 6:07.68
3. Dania (Fredrik Leicht, Jesper Fredsted, Alexander Modest, Peter Holmquist) - 6:10.70
4. Niemcy (Jan Knipschild, Jannik Menke, Joachim Agne, Cedric Kulbach) - 6:13.39
5. Włochy (Michele Quaranta, Federico Gherzi, Edoardo Buoli, Davide Magni) - 6:17.12
6. Belgia (Maxim Serlez, Ruben Somers, Aurelien Goubau, Niels van Zandweghe) - 6:23.70

czwórka ze sternikiem mężczyzn:

1. Włochy (Andrea Maestrale, Niccolo Pagani, Filippo Mondelli, Alessandro Mansutti) - 6:24.570
2. Nowa Zelandia (Corey McCaffrey, Cameron Webster, Drikus Conradie, Louis van Velthooven) - 6:24.780
3. Niemcy (Rene Stueven, Finn Knueppel, Jacob Schulte-Bockholt, Marc Leske) - 6:27.240
4. Turcja (Ferruh Yigit Arin, Dogus Koker, Eren Can Aslan, Cengizhan Sungurlu) - 6:27.710
5. Australia (Jack Cleary, Sam Hardy, James Croxford, Louis Snelson) - 6:28.970
6. USA (Samuel Pettet, William Spencer III, Oscar Golberg, Eric Benca) - 6:38.770

czwórka podwójna wagi lekkiej kobiet:

1. Włochy (Valentina Rodini, Nicole Sala, Greta Masserano, Giorgia Lo Bue) - 6:49.59
2. Francja (Anna Piveteau, Marie-Margot Joannes, Laura Tarantola, Selma Dhaoudi) - 6:53.07
3. Niemcy (Lena Daniel, Caroline Meyer, Luisa Werner, Clara Bergau) - 6:53.32
4. Wielka Brytania (Madeleine Arlett, Elisha Lewis, Florence Pickles, Lucy Cruxton) - 6:56.08
5. Szwajcaria (Larissa Conrad, Amanda Luescher, Adeline Seydoux, Pauline Delacroix) - 7:00.31
6. Dania (Sara Nissen, Charlotte Thor Petersen, Olivia Meinert Cardel, Mette Nielsen) - 7:12.33




Zobacz także:
MŚ U-23 w wioślarstwie 2015: brązowy medal Węgrzyckiego-Szymczyka w jedynkach!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |