MŚ w Lahti: Kowalczyk ósma w biegu na 10 km techniką klasyczną

MŚ w Lahti: Kowalczyk...
Bieg na 10 kilometrów klasykiem na Mistrzostwach Świata Lahti 2017, dzień i dystans na który czekali wszyscy kibice biegów narciarskich w Polsce. Justyna Kowalczyk zajmuje dzisiaj ósme miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym.

Bieg wygrała Marit Bjoergen, przed Szwedką Charlotte Kallą i kolejną Norweżką Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Justyna w rozmowie dla TVP krótko podsumowała swój dzisiejszy występ - nartki miałam posmarowane świetnie, dziekuję serwismenom, forma niestety jak widać nie jest jeszcze najwyższa. Z biegu nie mogę być zadowolona, cieszę się, że jestem nadal w czołówce najlepszych dziewczyn na świecie, szkoda tylko, że nie w tej górnej części. Dwie dziewczyny są bardzo mocne (Bjoergen, Kalla), reszta do pobicia. Za tydzień na innej trasie pewnie byłoby już inaczej.

Justyna ósme miejsce zajmuje wspólnie z kolejną Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, i jest pierwszą zawodniczką spoza Półwyspu Skandynawskiego w dzisiejszej rywalizacji. 1,3 sekundy za Justyną została sklasyfikowana Niemka Stefanie Boehler.

W biegu startowały jeszcze trzy nasze zawodniczki. Najlepiej z nich pobiegła Kornelia Kubińska, która ze stratą 3:26,6 minuty zajęła 40. miejsce. Prawie pół minuty do niej straciła Ewelina Marcisz (42.). Martyna Galewicz to lokata z numerem 53, bieg ukończyło 71 zawodniczek.

MŚ w Lahti: bez sensacji w zawodach drużynowych w kombinacji norweskiej MŚ w Lahti: dziewiąte i dziesiąte miejsca biało-czerwonych w sprincie drużynowym MŚ w Lahti: złoto Ustiugowa w biegu łączonym MŚ w Lahti: Bjoergen triumfuje w biegu łączonym MŚ w Lahti: 100 zł za każdego Polaka na podium!