MŚ w Lahti: dziewiąte i dziesiąte miejsca biało-czerwonych w sprincie drużynowym

MŚ w Lahti: dziewiąte i...
Ewelina Marcisz i Justyna Kowalczyk uplasowały się na 9. miejscu w sprincie drużynowym w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Lahti.

W finale wśród kobiet najlepsze okazały się Norweżki, srebro dla Rosjanek, a na miejscu trzecim uplasowały się Amerykanki. Wśród mężczyzn wygrali Rosjanie przed Włochami, Dominik Bury i Maciej Staręga zajęli 10. miejsce.

To co wydarzyło się na ostatnim zakręcie w finałowym biegu mężczyzn kompletnie wywróciło dotychczasową klasyfikację. Prowadzący Emil Iversen wjechał w narty wyprzedzającego go Iivo Niskenena w konsekwencji tego obaj upadli. Wykorzystali to biegnący na trzecim i czwartym miejscu Sergey Ustiugov i Federico Pellegrino, którzy na finiszowej prostej stoczyli walkę o złoty medal. Lepszy okazał się Rosjanin, a Włoch musiał zadowolić się medalem srebrnym. Szybciej po upadku pozbierał się Niskanen, który minął linię mety jako trzeci. Czwarty do mety dobiegł Emil Iversen, który nie tylko stracił przewagę jaką wypracował mu Johannes Klaebo, ale też nieodpowiedzialnym (złośliwym?) zachowaniem pozbawił Norwegię medalu.

Polakom niestety w finale zabrakło nieco sił w efekcie czego Dominik Bury i Maciej Staręga uplasowali się na 10. miejscu.

Decydująca okazała się piąta zmiana, fenomenalnie zaatakowała Rosjanka Yulia Belorukova. Utrzymać się za nią udało jedynie Heidi Weng, a dodatkowo stawkę podzieliło potknięcie Idy Ingemarsdotter i Aino-Kaisy Saarinen. W decydującym momencie na wysokości zadania stanęła Ewelina Marcisz, która mimo wcześniejszych strat, pobiegła na równi z Włoszką i Słowenką co pozwalało Justynie Kowalczyk powalczyć o 8. miejsce.

Na ostatniej zmianie Maiken Caspersen Falla nie dała szans Natalii Matveevej i wywalczyła złoty medal dla Norwegii. Drugie miejsce zajęły Rosjanki, a o brązowy medal walkę na finiszu stoczyły Amerykanki i Szwedki. Ostatecznie na finiszowej prostej Jessica Diggins pokonała Stinę Nilsson zapewniając medal brązowy reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Piąte miejsce zajęły Finki, a na szóstym miejscu uplasowały się Niemki.

Justyna Kowalczyk na finiszu okazała się minimalnie gorsza niż Anamarija Lampic i tym samym to Słowenki zajęły 8. miejsce, Polki uplasowały się na 9. miejscu, a stawkę w finałowym biegu zamknęły Włoszki.
Zobacz także:
MŚ w Lahti: Kowalczyk ósma w biegu na 10 km techniką klasyczną MŚ w Lahti: bez sensacji w zawodach drużynowych w kombinacji norweskiej MŚ w Lahti: złoto Ustiugowa w biegu łączonym MŚ w Lahti: Bjoergen triumfuje w biegu łączonym MŚ w Lahti: 100 zł za każdego Polaka na podium!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |