MŚ w St. Moritz: Feuz triumfuje w zjeździe

MŚ w St. Moritz: Feuz...
Reprezentant gospodarzy Beat Feuz zwyciężył zjazd mistrzostw świata, które odbywają się w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz. Maciej Bydliński zakończył zawody na 37. miejscu.

Beat Feuz, który podczas poprzednich mistrzostw świata w Vail i Beaver Creek został brązowym medalistą zjazdu, w niedzielę sięgnął po złoto, wyprzedzając o 0.12 s Erika Guaya. Kanadyjczyk, zwycięzca środowego supergiganta, na swoim koncie ma także złoto, przywiezione z mistrzostw świata w Garmisch-Partenkirchen, gdzie triumfował w zjeździe. Ze stratą równą 0.37 s brąz wywalczył Max Franz. Dla Austriaka to pierwszy w karierze medal mistrzostw świata.

Czwarte miejsce, ze stratą do podium równą 0.02 s, wywalczyli obrońca tytułu Szwajcar Patrik Kueng i drugi zawodnik klasyfikacji zjazdowej Norweg Kjetil Jansrud.

Maciej Bydliński, tracąc do Feuza ponad trzy sekundy, zajął 37. miejsce. Przejazd ukończyło 53 zawodników. Nie udało się to Michałowi Kłusakowi, który w ostatnim treningu zajął 12. pozycję.

Początkowo rywalizacja miała odbyć się w sobotę. Z powodu gęstej mgły i złej widoczności zawody przekładano, aby ostatecznie przenieść je na niedzielę. Kolejnego dnia pogoda znów się pogorszyła, organizatorzy postanowili więc obniżyć start zawodów.

Kolejną konkurencją na mistrzostwach świata będzie kombinacja alpejska. Pierwsza jej część - zjazd rozpocznie się o godzinie 10:00.

Wyniki zawodów:

1. Beat Feuz (Szwajcaria) - 1:38.91
2. Erik Guay (Kanada) +0.12
3. Max Franz (Austria) +0.37
4. Patrick Kueng (Szwajcaria) +0.39
4. Kjetil Jansrud (Norwegia) +0.39
6. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) +0.49
7. Bostjan Kline (Słowenia) +0.52
8. Andreas Sander (Niemcy) +0.56
9. Peter Fill (Włochy) +0.65
10. Matthias Mayer (Austria) +0.86
...
37. Maciej Bydliński (Polska) +3.12

Pełne wyniki zawodów
Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi! MŚ w Lahti: Carina Vogt złotą medalistką w skokach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |