MŚ w St. Moritz: Francja wygrywa zawody drużynowe

MŚ w St. Moritz: Francja...
Drużyna Francji zwyciężyła slalom równoległy podczas alpejskich mistrzostw świata w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz, pokonując Słowację. Brązowy medal trafił do reprezentantów Szwecji.

Drużyna Francji zwyciężyła nad Rosją, Norwegią oraz Szwecją i w finale znalazła się ze Słowacją, której do zwycięstwa zabrakło w sumie 0.08 s. Wcześniej nasi południowi sąsiedzi pokonali Niemców, Włochów i Szwajcarów.

Szwecja, podobnie jak na poprzednich mistrzostwach świata w Vail i Beaver Creek, zajęła trzecie miejsce, pokonując w tz. małym finale drużynę gospodarzy.

Broniąca tytuł drużyna Austrii, w pierwszej części rywalizacji pokonała Belgów. W 1/4 finału przegrała jednak ze Szwecją i odpadła z rywalizacji.

Wśród szesnastu drużyn biorących udział w rywalizacji, zabrakło reprezentantów Polski.

Przed nami zmagania o medale w konkurencjach technicznych. W czwartek alpejki ścigać się będą w slalomie gigancie, w piątek w tej samej konkurencji zmierzą się mężczyźni.

Wyniki zawodów:

1. Francja
2. Słowacja
3. Szwecja
4. Szwajcaria
5. Kanada
5. Norwegia
5. Włochy
5. Austria
5. Austria
9. Belgia
9. Argentyna
9. Chorwacja
9. Rosja
9. Czechy
9. Słowenia
9. Niemcy
9. USA
Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi! MŚ w Lahti: Carina Vogt złotą medalistką w skokach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |