MŚ w St. Moritz: Guay zwycięzcą supergiganta

MŚ w St. Moritz: Guay...
Kanadyjczyk Erik Guay został mistrzem świata, wygrywając supergigant w Sankt Moritz. Maciej Bydliński zajął 37., a Michał Kłusak 38. miejsce.

Złoty medal Guaya jest drugim w karierze Kanadyjczyka. Sześć lat temu w Garmisch-Partenkirchen zawodnik zwyciężył zjazd. W środę o 0.45 s wyprzedził jednego z faworytów rywalizacji Norwega Kjetila Jansruda. Zaskoczeniem okazał się brązowy medalista, którym został Manuel Osborne-Paradis, tracąc do swojego rodaka 0.51 s.

Obrońca tytułu, Austriak Hannes Reichelt, tym razem do mety przybył z dziesiątym czasem.

Maciej Bydliński, ze stratą 4.45 s, zakończył zawody na 37. pozycji. Tuż za nim uplasował się Michał Kłusak, tracąc do Guaya 4.81 s. Do mety dojechało 51 zawodników, 21 alpejczyków nie ukończyło swojego przejazdu.

Kolejną konkurencją, w której zmierzą się mężczyźni, jest zaplanowany na sobotę zjazd.