MŚ w St. Moritz: Hirscher wygrywa slalom gigant

MŚ w St. Moritz: Hirscher...
Marcel Hirscher zwyciężył slalom gigant alpejskich mistrzostw świata, które odbywają się w Sankt Moritz w Szwajcarii. Medale zdobyli także Roland Leitinger i Leif Kristian Haugen.

W piątek Hirscher zdobył swój pierwszy złoty medal mistrzostw świata w slalomie gigancie. Na półmetku zawodów triumfował nad swoim rodakiem Philippem Schoerghoferem, którego strata wynosiła 0.26 s. Trzeci był Francuz Alexis Pinturault, ze stratą równą 0.35 s.

Drugi przejazd należał jednak do innego reprezentanta Austrii - Rolanda Leitingera, który zapewnił sobie srebrny medal, awansując z szóstej lokaty. Do Hirschera stracił 0.25 s. Brązowy krążek wywalczył Leif Kristian Haugen. Norweg, który na półmetku był piąty, zanotował 0.71 s straty.

Poza podium znaleźli się medalowi faworyci. Henrik Kristoffersen ukończył zawody na czwartym miejscu, Alexis Pinturault spadł na siódmą pozycję.

Ostatnią konkurencją na mistrzostwach świata jest slalom, zaplanowany na niedzielę. Pierwszy zawodnik wyruszy na trasę o godzinie 9:45.

Wyniki zawodów:

1. Marcel Hirscher (Austria) - 2:13.31
2. Roland Leitinger (Austria) +0.25
3. Leif Kristian Haugen (Norwegia) +0.71
4. Henrik Kristoffersen (Norwegia) +0.76
5. Philipp Schoerghofer (Austria) +0.85
6. Matts Olsson (Szwecja) +0.93
7. Alexis Pinturault (Francja) +0.98
8. Justin Murisier (Szwajcaria) +0.99
9. Mathieu Faivre (Francja) +1.05
10. Riccardo Tonetti (Włochy) +1.16

Pełne wyniki zawodówZobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi! MŚ w Lahti: Carina Vogt złotą medalistką w skokach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |