MŚ w St. Moritz: Holdener mistrzynią w kombinacji, 23. miejsce Gąsienicy-Daniel

MŚ w St. Moritz: Holdener...
Reprezentantka gospodarzy Wendy Holdener wygrała kombinację alpejską na mistrzostwach świata w Sankt Moritz. Życiowy sukces w postaci 23. miejsca osiągnęła Maryna Gąsienica-Daniel.

Pierwszą część kombinacji był zjazd, w którym najlepszy czas uzyskała Włoszka Sofia Goggia. Kolejne miejsca zajęły Słowenka Ilka Stuhec i Szwajcarka Lara Gut. Wendy Holdener, z blisko sekundową stratą, uplasowała się na siódmej pozycji. Reprezentantka gospodarzy zapewniła sobie złoty medal, uzyskując drugi czas w slalomie - drugiej części rywalizacji. Srebrną medalistką została Michelle Gisin, awansując o dwie lokaty. Brąz zdobyła, najszybsza w slalomie i jedenasta w zjeździe, Austriaczka Michaela Kirchgasser.

Zarówno Goggia jak i Stuhec nie ukończyły slalomu. Poważny wypadek podczas rozgrzewki przed drugą częścią rywalizacji miała Lara Gut. Szwajcarka została przewieziona do szpitala z podejrzeniem urazu kolana.

Najlepsze miejsce w karierze zdobyła Maryna Gąsienica-Daniel. Polka, z 32. czasem zjazdu, zakończyła zawody na 23. miejscu, tracąc do Holdener pięć sekund. We wtorek zawodniczka z Zakopanego uzyskała 32. lokatę w supergigancie.

Kolejną konkurencją będzie zjazd, zaplanowany na niedziele. Pierwsza zawodniczka na trasę wyruszy o godzinie 12:00.

Wyniki zawodów:

1. Wendy Holdener (Szwajcaria) - 1:58.88
2. Michelle Gisin (Szwajcaria) +0.05
3. Michaela Kirchgasser (Austria) +0.38
4. Denise Feierabend (Szwajcaria) +0.82
5. Lindsey Vonn (USA) +0.85
6. Marie-Michele Gagnon (Kanada) +1.27
7. Federica Brignone (Włochy) +1.38
8. Marusa Ferk (Słowenia) +1.84
9. Ricarda Haaser (Austria) +1.93
10. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) +1.96
...
23. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) +5.01

Pełne wyniki zawodów


Klasyfikacja medalowa:

1. Szwajcaria - złoty, srebrny, brązowy
2. Austria - złoty, brązowy
2. Kanada - złoty, brązowy
4. Liechtenstein - srebrny
4. Norwegia - srebrny
Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej PŚ w Crans-Montanie: Shiffrin wygrywa kombinację, mała Kryształowa Kula dla Stuhec MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |