MŚ w St. Moritz: Schmidhofer mistrzynią w supergigancie

MŚ w St. Moritz:...
Pierwszy złoty medal odbywających się w Sankt Moritz mistrzostw świata trafił w ręce Austriaczki Nicole Schmidhofer, która wygrała supergigant. Reprezentująca Polskę Maryna Gąsienica-Daniel zakończyła zmagania na 32. miejscu.

Nicole Schmidhofer zdobyła pierwszy w karierze medal mistrzostw świata. Na trasie supergiganta była szybsza o 0.33 s od reprezentantki Liechtensteinu Tiny Weirather, kolejnej debiutantki mistrzowskiego podium. Wśród dopingu własnej publiczności brązowy krążek wywalczyła Lara Gut, tracąc do Austriaczki 0.36 s.

Maryna Gąsienica-Daniel, ze stratą równą 4.11 s, uplasowała się na 32. miejscu. Sklasyfikowanych zostało 39 zawodniczek.

Broniąca tytułu Anna Veith (dawniej Fenninger) nie ukończyła swojego przejazdu. Do mety nie dojechała także brązowa medalistka ostatnich mistrzostw z Beaver Creek, Amerykanka Lindsey Vonn.

Kolejną konkurencją, w której zawodniczki powalczą o medale, będzie zaplanowana na piątek kombinacja alpejska.

Wyniki zawodów:

1. Nicole Schmidhofer (Austria) - 1:21.34
2. Tina Weirather (Liechtenstein) +0.33
3. Lara Gut (Szwajcaria) +0.36
4. Viktoria Rebensburg (Niemcy) +0.53
5. Elena Curtoni (Włochy) +0.55
6. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) +0.69
7. Stephanie Venier (Austria) +0.77
8. Federica Brignone (Włochy) +0.84
8. Tessa Worley (Francja) +0.84
10. Sofia Goggia (Włochy) +0.91
...
32. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) +4.11

Pełne wyniki zawodów
Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej PŚ w Crans-Montanie: Shiffrin wygrywa kombinację, mała Kryształowa Kula dla Stuhec MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |