MŚ w St. Moritz: Stuhec mistrzynią zjazdu

MŚ w St. Moritz: Stuhec...
Ilka Stuhec wygrała zjazd mistrzostw świata w Sankt Moritz. Srebro trafiło w ręce Stephanie Venier, a brąz wywalczyła Lindsey Vonn. Pechowy występ zaliczyła Sofia Goggia.

Ilka Stuhec, która wcześniej wygrała treningi zjazdu, wywalczyła pierwszy w karierze medal mistrzostw świata. Obecny sezon jest przełomowym dla Słowenki. Podczas grudniowych zawodów w Lake Louise wygrała pierwszy konkurs Pucharu Świata, jest też liderką klasyfikacji generalnej zjazdu. Dzięki Stuhec mistrzowski tytuł powraca do Słowenii. Dwa lata temu zdobyła go Tina Maze, która w niedzielę kibicowała rodaczce na mecie.

Zaskoczeniem okazała się srebrna medalistka, którą została Stephanie Venier. Austriaczka zaledwie raz stała na pucharowym podium, zdobywając w styczniu drugie miejsce w supergigancie w Garmisch-Partenkirchen. W niedzielę straciła do Stuhec 0.40 s. O kolejne 0.05 s później na metę dojechała Amerykana Lindsey Vonn, dokładając do swojej medalowej kolekcji, liczącej dotychczas sześć medali, brązowy krążek.

Na pechowym czwartym miejscu rywalizacje zakończyła, jedna z medalowych faworytek, Włoszka Sofia Goggia. Jadąca z przewagą, w końcowej części trasy popełniła błąd i ledwo uratowała się przed upadkiem. Do podium zabrakło jej 0.07 s.

W poniedziałek zawodniczki powalczą o medale w slalomie gigancie. Start rywalizacji o godzinie 9:30.

Wyniki zawodów:

1. Ilka Stuhec (Słowenia) - 1:32.85
2. Stephanie Venier (Austria) +0.40
3. Lindsey Vonn (USA) +0.45
4. Sofia Giggia (Włochy) +0.52
5. Laurenne Ross (USA) +0.72
6. Christine Scheyer (Austria) +0.94
7. Fabienne Suter (Szwajcaria) +1.03
8. Michelle Gisin (Szwajcaria) +1.04
9. Ramona Siebenhofer (Austria) +1.12
10. Tina Weirather (Liechtenstein) +1.18
Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej PŚ w Crans-Montanie: Shiffrin wygrywa kombinację, mała Kryształowa Kula dla Stuhec MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |