MŚ w St. Moritz: Worley ze złotym medalem w slalomie gigancie

MŚ w St. Moritz: Worley ze...
Tessa Worley wygrała slalom gigant na mistrzostwach świata w szwajcarskim Sankt Moritz. Maryla Gąsienica-Daniel zakończyła zawody na 32. pozycji.

Pozycję lidera Worley objęła już na półmetku rywalizacji. O blisko pół sekundy wyprzedziła reprezentantkę Włoch Sofię Goggię i o kolejne 0.20 s Amerykanką Mikaelę Shiffrin.

W drugim przejeździe Francuzka nie zdołała utrzymać tak dużej przewagi, zdołała jednak wyjść na prowadzenie i zdobyła drugi złoty medal w gigancie, powtarzając sukces z mistrzostw świata w Schladming, które odbyły się 2013 roku. Srebro trafiło do Shiffrin, najszybszej zawodniczki drugiego przejazdu. Na trzecie miejsce spadła Goggia. Włoszka, po pechowym występie w zjeździe i kombinacji alpejskiej, zdobyła pierwszy w karierze medal mistrzostw świata.

Polskę reprezentowała Maryna Gąsienica-Daniel. Zawodniczka z Zakopanego na półmetku rywalizacji zajmowała 36. lokatę ze stratą 3.59 s. Po drugim przejeździe awansowała na 32. pozycję, tracąc do Worley 5.29 s.

Ostatnią konkurencją na mistrzostwach świata w St. Moritz będzie slalom. Zawodniczki staną na starcie w sobotę o godzinie 9:45.

Wyniki zawodów:

1. Tessa Worley (Francja) - 2:05.55
2. Mikaela Shiffrin (USA) +0.34
3. Sofia Goggia (Włochy) +0.74
4. Federica Brignone (Włochy) +0.92
5. Stephanie Brunner (Austria) +1.30
6. Manuela Moegg (Włochy) +1.33
7. Ana Drev (Słowenia) +1.81
8. Petra Vlhova (Słowacja) +1.95
9. Sara Hector (Szwecja) +1.96
10. Nina Loeseth (Norwegia) +1.97
...
32. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) +5.29

Pełne wyniki zawodów

Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej PŚ w Crans-Montanie: Shiffrin wygrywa kombinację, mała Kryształowa Kula dla Stuhec MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |