MŚ w St. Moritz: Worley ze złotym medalem w slalomie gigancie

MŚ w St. Moritz: Worley ze...
Tessa Worley wygrała slalom gigant na mistrzostwach świata w szwajcarskim Sankt Moritz. Maryla Gąsienica-Daniel zakończyła zawody na 32. pozycji.

Pozycję lidera Worley objęła już na półmetku rywalizacji. O blisko pół sekundy wyprzedziła reprezentantkę Włoch Sofię Goggię i o kolejne 0.20 s Amerykanką Mikaelę Shiffrin.

W drugim przejeździe Francuzka nie zdołała utrzymać tak dużej przewagi, zdołała jednak wyjść na prowadzenie i zdobyła drugi złoty medal w gigancie, powtarzając sukces z mistrzostw świata w Schladming, które odbyły się 2013 roku. Srebro trafiło do Shiffrin, najszybszej zawodniczki drugiego przejazdu. Na trzecie miejsce spadła Goggia. Włoszka, po pechowym występie w zjeździe i kombinacji alpejskiej, zdobyła pierwszy w karierze medal mistrzostw świata.

Polskę reprezentowała Maryna Gąsienica-Daniel. Zawodniczka z Zakopanego na półmetku rywalizacji zajmowała 36. lokatę ze stratą 3.59 s. Po drugim przejeździe awansowała na 32. pozycję, tracąc do Worley 5.29 s.

Ostatnią konkurencją na mistrzostwach świata w St. Moritz będzie slalom. Zawodniczki staną na starcie w sobotę o godzinie 9:45.