MŚ w St. Moritz: sensacyjne zwycięstwo Aerniego w kombinacji!

MŚ w St. Moritz:...
Luca Aerni wygrał emocjonującą rywalizację w kombinacji alpejskiej podczas mistrzostw świata w szwajcarskim Sankt Morirtz, minimalnie wyprzedzając Marcela Hirschera. Brązowym medalistą został Mauro Caviezel. Maciej Bydliński zajął 30. miejsce.

Luca Aerni, 30. zawodnik zjazdu - pierwszej części kombinacji, był najszybszy w slalomie. Młody Szwajcar wywalczył pierwszy w karierze medal mistrzostw świata, wyprzedzając obrońcę tytułu Marcela Hirschera zaledwie o 0.01 s. Austriak srebrny krążek zdobył, awansując z 28. pozycji. Brąz otrzymał, 14. na półmetku, Szwajcar Mauro Caviezel, który do swojego rodaka stracił 0.06 s.

Najszybszy w zjeździe Austriak Romed Baumann zakończył zawody na 12. pozycji. Trzy lokaty wyżej uplasował się, drugi na półmetku, Adrien Theaux. Na 14. miejsce z 3. spadł reprezentant Niemiec Thomas Dressen.

Maciej Bydliński zajął 31. miejsce w zjeździe, tracąc do lidera 2.67 s. W pierwszej części rywalizacji reprezentant Polski do Aerniego stracił zaledwie 0.06 s. Ostatecznie zawody zakończył na 30. miejscu, ze stratą równą 4.75 s.

We wtorek alpejczycy zmierzą się w zawodach drużynowych, które rozpoczną się o godzinie 12:00.

Wyniki treningu:

1. Luca Aerni (Szwajcaria) - 2:26.33
2. Marcel Hirscher (Austria) +0.01
3. Mauro Caviezel (Szwajcaria) +0.06
4. Dominik Paris (Włochy) +0.40
4. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) +0.40
6. Justin Murisier (Szwajcaria) +0.49
7. Carlo Janka (Szwajcaria) +0.68
8. Vincent Kriechmayr (Austria) +0.75
9. Adrien Theaux (Francja) +0.77
10. Alexis Pinturault (Francja) +0.86
...
30. Maciej Bydliński (Polska) +4.75

Pełne wyniki treningu

Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi! MŚ w Lahti: Carina Vogt złotą medalistką w skokach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |