MŚ w St. Moritz: triumf Hirschera w slalomie

MŚ w St. Moritz: triumf...
Faworyt zawodów Marcel Hirscher zwyciężył slalom - ostatnią konkurencję alpejskich mistrzostw świata w Sankt Moritz, zapewniając Austrii triumf w klasyfikacji medalowej.

Pierwszy przejazd slalomu zdominowali Austriacy. Najszybszy z nich, Marcel Hirscher, wyprzedzał swoich rodaków - Marco Schwarza o 0.43 s i Michaela Matta o 0.48 s. Emocje nie opadły także podczas drugiego przejazdu, w którym jedynie Hirscher zdołał obronić zajmowaną pozycję i powiększyć swoją medalową kolekcję o złoto. Austriak w St. Moritz triumfował także w gigancie i wywalczył srebro w kombinacji. W swoim dorobku zawodnik ma łącznie cztery złote i trzy srebrne krążki mistrzostw świata.

Srebro trafiło do kolejnego z reprezentacji Austrii, awansującego z siódmej pozycji, Manuela Fellera. Zawodnik, debiutujący na mistrzostwach świata, do Hirschera stracił 0.68 s. Brąz odebrał Felix Neureuther, któremu do zwycięstwa zabrakło 0.93 s . Niemiec, zajmujący 10. pozycję na półmetku, powtórzył sukces z ostatnich mistrzostw świata w Beaver Creek. Miejsc na podium nie utrzymali Schwarz i Matt, którzy zanotowali spadek o pięć miejsc.

Pechową czwartą lokatę zajął główny rywal Hirschera Henrik Kristoffersen. Na półmetku, plasując się na szóstej pozycji, odnotował gorszy czas od Austriaka o 0.65 s. W drugim przejeździe Norweg nie poprawił szybkości i zakończył zawody ze stratą równą 1.04 s.

Jadący z 57. numerem startowym reprezentant Polski Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Niedzielny slalom był ostatnimi zawodami podczas mistrzostw świata, które po raz piąty odbyły się w St. Moritz. Najwięcej medali zdobyli Austriacy, wyprzedzając w klasyfikacji reprezentantów gospodarzy oraz Francję. Gospodarzem następnych mistrzostw będzie szwedzka miejscowość Are.

Wyniki zawodów:

1. Marcel Hirscher (Austria) - 1:34.75
2. Manuel Feller (Austria) +0.68
3. Felix Neureuther (Niemcy) +0.93
4. Henrik Kristoffersen (Norwegia) +1.04
5. Aleksander Choroszyłow (Rosja) +1.05
6. Andre Myhrer (Szwecja) +1.10
7. Marco Schwarz (Austria) +1.11
8. Michael Matt (Austria) +1.24
9. Stefan Gross (Włochy) +1.40
10. Stefan Hadalin (Słowenia) +1.41

Pełne wyniki zawodów

Klasyfikacja medalowa:


1. Austria - 9 (3 złote, 4 srebrne, 2 brązowe)
2. Szwajcaria - 7 (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe)
3. Francja - 2 (2 złote)
4. USA - 3 (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy)
4. Kanada - 3 (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy)
6. Słowenia - 1 (1 złoty)
7. Norwegia - 2 (1 srebrny, 1 brązowy)
8. Liechtenstein - 1 (1 srebrny)
8. Słowacja - 1 (1 srebrny)
10. Szwecja - 2 (2 brązowe)
11. Niemcy - 1 (1 brązowy)
11. Włochy - 1 (1 brązowy)Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi! MŚ w Lahti: Carina Vogt złotą medalistką w skokach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |