MŚ w St. Moritz: triumf Hirschera w slalomie

MŚ w St. Moritz: triumf...
Faworyt zawodów Marcel Hirscher zwyciężył slalom - ostatnią konkurencję alpejskich mistrzostw świata w Sankt Moritz, zapewniając Austrii triumf w klasyfikacji medalowej.

Pierwszy przejazd slalomu zdominowali Austriacy. Najszybszy z nich, Marcel Hirscher, wyprzedzał swoich rodaków - Marco Schwarza o 0.43 s i Michaela Matta o 0.48 s. Emocje nie opadły także podczas drugiego przejazdu, w którym jedynie Hirscher zdołał obronić zajmowaną pozycję i powiększyć swoją medalową kolekcję o złoto. Austriak w St. Moritz triumfował także w gigancie i wywalczył srebro w kombinacji. W swoim dorobku zawodnik ma łącznie cztery złote i trzy srebrne krążki mistrzostw świata.

Srebro trafiło do kolejnego z reprezentacji Austrii, awansującego z siódmej pozycji, Manuela Fellera. Zawodnik, debiutujący na mistrzostwach świata, do Hirschera stracił 0.68 s. Brąz odebrał Felix Neureuther, któremu do zwycięstwa zabrakło 0.93 s . Niemiec, zajmujący 10. pozycję na półmetku, powtórzył sukces z ostatnich mistrzostw świata w Beaver Creek. Miejsc na podium nie utrzymali Schwarz i Matt, którzy zanotowali spadek o pięć miejsc.

Pechową czwartą lokatę zajął główny rywal Hirschera Henrik Kristoffersen. Na półmetku, plasując się na szóstej pozycji, odnotował gorszy czas od Austriaka o 0.65 s. W drugim przejeździe Norweg nie poprawił szybkości i zakończył zawody ze stratą równą 1.04 s.

Jadący z 57. numerem startowym reprezentant Polski Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Niedzielny slalom był ostatnimi zawodami podczas mistrzostw świata, które po raz piąty odbyły się w St. Moritz. Najwięcej medali zdobyli Austriacy, wyprzedzając w klasyfikacji reprezentantów gospodarzy oraz Francję. Gospodarzem następnych mistrzostw będzie szwedzka miejscowość Are.