MŚ w St. Moritz: złoty medal Shiffrin w slalomie

MŚ w St. Moritz: złoty...
Dwudziestojednoletnia Amerykanka Mikaela Shiffrin zdominowała sobotni slalom w szwajcarskim Sankt Moritz i odebrała trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw świata.

Mikaela Shiffrin wykonała perfekcyjne dwa przejazdy. Na półmetku miała przewagę nad Wendy Holdener równą 0.38 s, którą w drugiej próbie powiększyła do 1.64 s. W ten sposób wywalczyła trzeci złoty medal mistrzostw świata w slalomie. W czwartek Amerykanka zdobyła srebro w slalomie gigancie.

Srebrny krążek trafił do reprezentantki gospodarzy Wendy Holdener, która w St. Moritz zdobyła już złoto w kombinacji alpejskiej. Na trzecie miejsce z piątego awansowała, brązowa medalistka z Schladming i srebrna z Beaver Creek, Szwedka Frida Hansdotter, tracąc do zwycięstwa 1.75 s.

Trzecia po pierwszej części slalomu reprezentantka Słowacji Veronika Velez-Zuzulova wypadła z trasy drugiego przejazdu. Na pechowym czwartym miejscu rywalizację ukończyła jej rodaczka Petra Vlhova. Czwarta na półmetku, podczas drugiej próby popełniła błąd tuż przed metą i nie zdołała wyprzedzić Hansdotter, przegrywając ze Szwedką o 0.14 s.

Polskę reprezentowała Maryna Gasienica-Daniel. Zawodniczka z Zakopanego pierwszy przejazd, ze stratą 3.10 s, zakończyła na 30. pozycji i rozpoczęła drugą część slalomu, w której nie dojechała do mety.