MŚ w St. Moritz: złoty medal Shiffrin w slalomie

MŚ w St. Moritz: złoty...
Dwudziestojednoletnia Amerykanka Mikaela Shiffrin zdominowała sobotni slalom w szwajcarskim Sankt Moritz i odebrała trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw świata.

Mikaela Shiffrin wykonała perfekcyjne dwa przejazdy. Na półmetku miała przewagę nad Wendy Holdener równą 0.38 s, którą w drugiej próbie powiększyła do 1.64 s. W ten sposób wywalczyła trzeci złoty medal mistrzostw świata w slalomie. W czwartek Amerykanka zdobyła srebro w slalomie gigancie.

Srebrny krążek trafił do reprezentantki gospodarzy Wendy Holdener, która w St. Moritz zdobyła już złoto w kombinacji alpejskiej. Na trzecie miejsce z piątego awansowała, brązowa medalistka z Schladming i srebrna z Beaver Creek, Szwedka Frida Hansdotter, tracąc do zwycięstwa 1.75 s.

Trzecia po pierwszej części slalomu reprezentantka Słowacji Veronika Velez-Zuzulova wypadła z trasy drugiego przejazdu. Na pechowym czwartym miejscu rywalizację ukończyła jej rodaczka Petra Vlhova. Czwarta na półmetku, podczas drugiej próby popełniła błąd tuż przed metą i nie zdołała wyprzedzić Hansdotter, przegrywając ze Szwedką o 0.14 s.

Polskę reprezentowała Maryna Gasienica-Daniel. Zawodniczka z Zakopanego pierwszy przejazd, ze stratą 3.10 s, zakończyła na 30. pozycji i rozpoczęła drugą część slalomu, w której nie dojechała do mety.

Wyniki zawodów:

1. Mikaela Shiffrin (USA) - 1:37.27
2. Wendy Holdener (Szwajcaria) +1.64
3. Frida Hansdotter (Szwecja) +1.75
4. Petra Vlhova (Słowacja) +1.89
5. Sarka Strachova (Czechy) +2.05
6. Mikaela Kirchgasser (Austria) +2.22
7. Ana Bucik (Słowenia) +2.62
8. Emelie Wikstroem (Szwecja) +2.93
9. Denise Feierabend (Szwajcaria) +2.96
10. Bernadette Schild (Austria) +2.97

Pełne wyniki zawodówZobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Niemcy triumfują w konkursie drużyn mieszanych! MŚ w Lahti: Niemcy najlepsi w serii próbnej PŚ w Crans-Montanie: Shiffrin wygrywa kombinację, mała Kryształowa Kula dla Stuhec MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |