Maciej Kot wygrywa przed Kamilem Stochem w Courchevel

Maciej Kot wygrywa przed...
Polacy zdominowali pierwszy tego lata konkurs FIS Grand Prix w skokach narciarskich! We francuskim Courchevel najlepszy okazał się Maciej Kot, który o pięć punktów wyprzedził naszego mistrza olimpijskiego - Kamila Stocha.

Na trzecim stopniu podium stanął Austriak Stefan Kraft. Pucharowe punkty zdobyli wszyscy polscy skoczkowie.

Maciej Kot zwyciężył w pierwszych tego lata zawodach FIS Grand Prix. Tym samym do Wisły przyjedzie jako lider klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu. - Fajny weekend, fajny początek i na pewno dodaje nam to takiego kopa do dalszej, ciężkiej pracy. To bardzo miłe i pozytywne dla każdego zawodnika, by startować u siebie, a skakanie w żółtym plastronie jako lider to naprawdę dodatkowa motywacja. Mam nadzieję, że ta koszulka przyniesie mi szczęście i sprawi dużo radości - komentuje nasz skoczek. - To udany początek lata dla mnie i dla całej drużyny, bo mieliśmy dwóch zawodników na podium, co w ostatnim czasie rzadko się zdarzało, reszta naszych skoczków też wywalczyła dziś punkty, a do tego Kinga Rajda zdobyła swoje pierwsze punkty w karierze. Fajny weekend, fajny początek i na pewno dodaje nam to takiego kopa do dalszej, ciężkiej pracy - dodaje.

- To była dopiero pierwsza okazja, by porównać się z rywalami. Przeczuwałem, że dobrymi skokami stać nas wszystkich na podium, więc nie jest to dla mnie wielkie zaskoczenie. Pozostaje się cieszyć oraz wyciągnąć wnioski z pierwszych zawodów. To dopiero początek lata, a wiadomo, na lato się nie nastawiamy, bo zima jest najważniejsza. Nie ma w nas hurraoptymizmu, tylko trzeba dalej robić swoje i dalej ciężko pracować - podsumowuje Maciej Kot.

Zawody FIS Grand Prix w Courchevel były bardzo udanym debiutem Stefana Horngachera w roli trenera Kadry Narodowej A w skokach narciarskich. - To zawsze miło, gdy moi skoczkowie wygrywają zawody, ale osobiście nie skupiam się na tym za bardzo. Patrzę na zadania, które muszę wykonać i najbardziej zależy mi na kontynuowaniu pracy, jaką zaczęliśmy w kwietniu. Chcemy iść dalej do przodu. Oczywiście, takie wyniki jakie dziś uzyskaliśmy są dla nas dobre, bo wzmacniają naszą motywację do dalszej pracy i utwierdzają w przekonaniu, że wszystko układa się zgodnie z planem – zapewnia trener. - Maciej Kot i Kamil Stoch dobrze się dzisiaj zaprezentowali. Skoki nie były perfekcyjne, ale za to na dobrym poziomie i jestem z tego zadowolony. Wszyscy pokazali dziś dobre skoki, takie jak wcześniej oddawali na treningach, co cieszy. Wiemy jednak, że to nie koniec pracy, musimy cały czas się poprawiać i przed nami jeszcze dużo do zrobienia - dodaje szkoleniowiec Kadry Narodowej A. 
Zobacz także:
MŚ w Lahti: Stoch i Leyhe najlepsi na treningu MŚ w Lahti: Kraft mistrzem świata, Polacy bez medalu! MŚ w Lahti: Wellinger najlepszy w serii próbnej, Kot drugi! MŚ w Lahti: Kubacki wygrywa kwalifikacje, znakomity występ Polaków! MŚ w Lahti: seria próbna dla Stocha, Kot trzeci MŚ w Lahti: Kubacki, Fettner i Eisenbichler najlepsi na treningu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

PŚ (M)
PŚ (K)
PK (M)
PN
1 Kamil Stoch (Polska) 1280 pkt.
2 Stefan Kraft (Austria) 1220 pkt.
3 Daniel Andre Tande (Norwegia) 1119 pkt
4 Domen Prevc (Słowenia) 899 pkt.
5 Maciej Kot (Polska) 883 pkt.
6 Andreas Wellinger (Niemcy) 848 pkt.
7 Michael Hayboeck (Austria) 671 pkt.
8 Manuel Fettner (Austria) 622 pkt.
9 Markus Eisenbichler (Niemcy) 587 pkt.
10 Peter Prevc (Słowenia) 559 pkt.
1 Sara Takanashi (Japonia) 1375 pkt.
2 Yuki Ito (Japonia) 1108 pkt.
3 Maren Lundby (Norwegia) 1049 pkt.
4 Katharina Althaus (Niemcy) 726 pkt.
5 Daniela Iraschko-Stolz (Austria) 717 pkt.
6 Carina Vogt (Niemcy) 687 pkt.
7 Ema Klinec (Słowenia) 590 pkt.
8 Irina Awwakumowa (Rosja) 531 pkt.
9 Jacqueline Seifriedsberger (Austria) 499 pkt.
10 Svenja Wuerth (Niemcy) 468 pkt.
1 Nejc Dezman (Słowenia) 786 pkt.
2 Miran Zupancic (Słowenia) 747 pkt.
3 Joakim Aune (Norwegia) 567 pkt.
4 Florian Altenburger (Austria) 544 pkt.
5 Clemens Aigner (Austria) 521 pkt
6 Daniel Huber (Austria) 519 pkt.
7 Sebastian Colloredo (Włochy) 478 pkt.
8 Elias Tollinger (Austria) 445 pkt.
9 Stefan Huber (Austria) 414 pkt.
10 Bor Pavlovcic (Słowenia) 375 pkt.
1 Polska 4383 pkt
2 Austria 3949 pkt
3 Niemcy 3931 pkt.
4 Słowenia 2740 pkt.
5 Norwegia 2675 pkt.
6 Rosja 705 pkt.
7 Japonia 695 pkt.
8 Czechy 674 pkt.
9 Francja 348 pkt.
10 Finlandia 164 pkt.
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |