Maciej Maciusiak ogłosił skład na MŚJ w Park City!

Maciej Maciusiak ogłosił...
Na przełomie stycznia i lutego w amerykańskim Park City rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym.

Po zawodach FIS Cup w Zakopanem trener Maciej Maciusiak podał pięcioosobowy skład kadry polskich skoczków na juniorski czempionat. Na zawody do Ameryki poleci pięciu zawodników Kadry Narodowej Młodzieżowej C w skokach narciarskich, czyli: Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Dawid Jarząbek, Bartosz Czyż i Tomasz Pilch. 

Pierwsze zawody skoczków narciarskich podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City odbędą się 1 lutego 2017 roku, wtedy na skoczni HS-100 rozegrany zostanie konkurs o indywidualny tytuł mistrza świata juniorów. Dwa dni później na tym obiekcie zaplanowano zawody drużynowe. Zmagania juniorów zakończy konkurs drużyn mieszanych, który odbędzie się 5 lutego. 

W składzie na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w dyscyplinie skoki narciarskie znalazło się pięciu reprezentantów Kadry Narodowej Młodzieżowej C. Trener Maciej Maciusiak powołał: Dominika Kastelika (1998) z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, Dawida Jarząbka (1999) z TS Wisły Zakopane, Pawła Wąska (1999), Bartosza Czyża (1999) i Tomasza Pilcha (2000) - wszyscy trzej z klubu WSS Wisła.

Razem z zawodnikami do Park City polecą: trener główny Maciej Maciusiak, asystent Wojciech Topór, serwismen Kamil Skrobot, fizjoterapeuta Daniel Kwiatkowski, lekarz Aleksander Winiarski oraz Adam Małysz – Dyrektor Reprezentacji Polski. 

Maciej Maciusiak wybrał pięciu najlepszych zawodników, którzy polecą na Mistrzostwa Świata Juniorów, w tym składzie zabrakło Łukasza Bukowskiego: - Na razie jesteśmy w okresie przygotowawczym i do Mistrzostw Świata Juniorów mamy jeszcze praktycznie miesiąc czasu, ale tak wychodzi, że do Ameryki nie poleci Łukasz Bukowski. Łukasz cały czas idzie do przodu, ale jest bardzo nierówny i to było widać na  zawodach oraz na treningach. Sam osobiście z nim rozmawiałem i on wie jak było, więc myślę, że jest to decyzja sprawiedliwa i jadą po prostu najlepsi - informuje trener Maciej Maciusiak. Jak podkreśla szkoleniowiec naszych juniorów, w kadrze nie ma jednego lidera. - Trudno powiedzieć, kto jest liderem grupy, bo musimy mieć na uwadze to, że Mistrzostwa Świata Juniorów są rozgrywane na skoczni normalnej, czyli K-90. A na tych obiektach poziom jest dosyć wyrównany. Z wyników zawodów teraz wychodzi, że obecnie najlepiej prezentują się Paweł Wąsek i Dominik Kastelik, ale na treningach tak nie jest. Chodzi nam o to, żeby zawodnicy przenosili skoki z treningów na zawody. Poza tym skoki zależą również od dyspozycji dnia - podkreśla Maciusiak. - Na miejscu, po treningach wybierzemy najlepszą czwórkę, która powalczy w zawodach. Teraz doszedł do siebie Dawid Jarząbek i idzie mu coraz lepiej, dlatego w Park City będzie walka o miejsce w drużynie. Tak jak powiedziałem wcześniej - jest to grupa wyrównana, szczególnie pokazują to na treningach, bo w zawodach jeszcze nie wszystkim to wychodzi - dodaje. 

Na zawody do Park City poleci pięciu młodych zawodników, a najmłodszy z tej grupy jest 16-letni Tomasz Pilch. Na miejscu polska ekipa będzie jedną z młodszych, jeśli nie najmłodszą drużyną, która powalczy w najważniejszych w sezonie zawodach dla juniorów. - Jest to bardzo młody zespół i na Mistrzostwa Świata Juniorów chłopaki jadą na pewno po naukę, ale przez tych kilka miesięcy wykonali kawał dobrej roboty i na pewno będziemy się starali, aby pokazali wszystko, co najlepsze. Na zawodach nikt nie będzie od nich wymagał super wyników, czyli złotych medali. Ale to jest taka impreza, w której liczą się właśnie medale i myślę, że w konkursie drużynowym, przy dobrych skokach, stać nas będzie na walkę o brązowy medal - opowiada o celach trener Kadry Narodowej Młodzieżowej C. Nasi skoczkowie wkraczają w ostatnią fazę przygotowań do juniorskiego czempionatu. - Część zawodników będzie jeszcze startowała w zawodach Pucharu Kontynentalnego, to nie jest jeszcze potwierdzone, ale pojedziemy do Garmisch-Partenkirchen i to będą nasze ostatnie zawody, w których wystartujemy. Następnie od 22-26 stycznia będziemy mieli zgrupowanie albo w Szczyrku, albo w Ramsau w zależności od pogody. Na sam koniec będziemy jeszcze dopasowywali sprzęt, bo szykujemy coś ekstra, więc będziemy testowali sprzęt tutaj w kraju i do Park City pojedziemy na pewno już gotowi - podsumowuje trener Maciusiak. 


Zobacz także:
Rajda i Twardosz w składzie na MŚJ w Park City

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

PŚ (M)
PŚ (K)
PK (M)
PN
1 Kamil Stoch (Polska) 1280 pkt.
2 Stefan Kraft (Austria) 1220 pkt.
3 Daniel Andre Tande (Norwegia) 1119 pkt
4 Domen Prevc (Słowenia) 899 pkt.
5 Maciej Kot (Polska) 883 pkt.
6 Andreas Wellinger (Niemcy) 848 pkt.
7 Michael Hayboeck (Austria) 671 pkt.
8 Manuel Fettner (Austria) 622 pkt.
9 Markus Eisenbichler (Niemcy) 587 pkt.
10 Peter Prevc (Słowenia) 559 pkt.
1 Sara Takanashi (Japonia) 1375 pkt.
2 Yuki Ito (Japonia) 1108 pkt.
3 Maren Lundby (Norwegia) 1049 pkt.
4 Katharina Althaus (Niemcy) 726 pkt.
5 Daniela Iraschko-Stolz (Austria) 717 pkt.
6 Carina Vogt (Niemcy) 687 pkt.
7 Ema Klinec (Słowenia) 590 pkt.
8 Irina Awwakumowa (Rosja) 531 pkt.
9 Jacqueline Seifriedsberger (Austria) 499 pkt.
10 Svenja Wuerth (Niemcy) 468 pkt.
1 Nejc Dezman (Słowenia) 786 pkt.
2 Miran Zupancic (Słowenia) 747 pkt.
3 Joakim Aune (Norwegia) 567 pkt.
4 Florian Altenburger (Austria) 544 pkt.
5 Clemens Aigner (Austria) 521 pkt
6 Daniel Huber (Austria) 519 pkt.
7 Sebastian Colloredo (Włochy) 478 pkt.
8 Elias Tollinger (Austria) 445 pkt.
9 Stefan Huber (Austria) 414 pkt.
10 Bor Pavlovcic (Słowenia) 375 pkt.
1 Polska 4383 pkt
2 Austria 3949 pkt
3 Niemcy 3931 pkt.
4 Słowenia 2740 pkt.
5 Norwegia 2675 pkt.
6 Rosja 705 pkt.
7 Japonia 695 pkt.
8 Czechy 674 pkt.
9 Francja 348 pkt.
10 Finlandia 164 pkt.
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |