Magomedmurad Gadżijew walczy o mistrzostwo Europy

Magomedmurad Gadżijew...
Magomedmurad Gadżijew rozpoczyna w piątek walkę o złoty medal mistrzostw Europy w zapasach w stylu wolnym.

Zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM, który jest jednym z liderów reprezentacji Polski podczas turnieju w rosyjskim Kaspijsku, wystąpi w kategorii 70 kg. 

Magomedmurad Gadżijew na matach w rodzinnym Dagestanie będzie rywalizował o już trzeci w karierze medal seniorskiego czempionatu Starego Kontynentu, ponieważ wcześniej zdobył złoty (Ryga 2016) i srebrny (Nowy Sad 2017) krążek. Piotrkowianin świetnie prezentował się podczas rozgrywek PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, wygrywając bezapelacyjnie wszystkie pojedynki. Triumfował również w tegorocznym Pucharze Polski odbywającym się w Białogardzie, a także w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w Kijowie. W sierpniu ubiegłego roku wywalczył wicemistrzostwo świata.

Magomedmurad Gadżijew rywalizację o tytuł mistrza Europy rozpocznie w piątek, kiedy odbędą się walki eliminacyjne (sesja poranna od godz. 10:00) i półfinały (sesja popołudniowa od godz. 16:15). Na sobotę zaplanowano repasaże (sesja poranna od godz. 10:00) i wielki finał (sesja popołudniowa od godz. 17:00). Relacje na żywo można śledzić za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej pod linkiem https://unitedworldwrestling.org/event/european-championships-3

Cieszę się, że po raz kolejny mogę reprezentować Polskę na tak ważnych seniorskich zawodach międzynarodowych. Jestem zadowolony z formy, w której obecnie się znajduję, solidnie przepracowałem pierwszą fazę sezonu reprezentacyjnego, dlatego liczę na miejsce na podium – mówi Magomedmurad Gadżijew, reprezentant Polski w zapasach w stylu wolnym i zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM. 

Oprócz Magomedmurada Gadżijewa, na matach w Kaspijsku wystąpi także dwóch innych zawodników, którzy reprezentowali barwy AKS MADEJ WRESTLING TEAM w minionym sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej i mocno przyczynili się do wywalczenia przez piotrkowską ekipę złotych medali: Zbigniew Baranowski (kat. 86 kg w stylu wolnym) i Krzysztof Bieńkowski (kat. 65 kg w stylu wolnym). 
Zobacz także:
Magomedmurad Gadżijew wicemistrzem Europy! Kwal. IO 2016: Krawczyk i Gadżijew jadą do Rio! ME w zapasach 2016: złoto Gadżijewa, srebro Barana! IE Baku 2015: srebrny medal Gadżijewa w kat. 70 kg w zapasach! IE Baku 2015: Gadżijew powalczy o złoto w kat. 70 kg w zapasach!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |