Maja Włoszczowska na srebrnym ekranie

Maja Włoszczowska na...
Palmy, owocowe smoothie i wspomnienia ostatnich Igrzysk Olimpijskich z ust ich bohaterów - polskich medalistów. Tak wyglądała ekskluzywna premiera filmu Road 2 Rio, która miała miejsce we wtorek w warszawskiej Kinotece.

Na imprezie oprócz twórców filmu znaleźli się legend polskiego sportu: Otylia Jędrzejczak, Monika Pyrek, Michał Gołaś czy Michał Kwiatkowski. Nie zabrakło również przedstawicieli władz Polskiego Związku Kolarstwa i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Główną gwiazdą wieczoru była jednak Maja Włoszczowska - bohaterka filmu.

Na jeden wtorkowy wieczór Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki zamieniła się w brazylijską plażę. Między palmami hostessy serwowały owocowe smoothie i przekąski, a bohaterka olimpijskich zmagań, Maja Włoszczowska, rozmawiała z gośćmi. Wśród nich nie zabrakło historycznych postaci polskiego kolarstwa, takich jak Czesław Lang czy Cezary Zamana, czy aktorów znanych ze srebrnego ekranu, jak Michał Żebrowski. Pojawiły się również Dorota Soszyńska z córką Nicole.

Road 2 Rio to dokument sięgający za kulisy świata profesjonalnego kolarstwa górskiego. Akcja filmu zaczyna się osiemnaście miesięcy przed historycznym wyścigiem w Rio, w lutym 2015, gdy Maja Włoszczowska dołączyła do drużyny Kross Racing Team. Kamera śledzi przygotowania zawodniczki aż do sierpnia 2016: towarzyszy jej podczas treningów, wyścigów i wyjazdów. To fascynujący dokument, ukazujący widzom rzeczywistość powszechnie nieznaną, w której zarówno ciało, jak i umysł zawodnika są poddawane intensywnemu treningowi. Praca włożona w pojedynczy wyścig to nie tylko wysiłek samej Włoszczowskiej, ale również całego towarzyszącego jej zespołu.

Premierze towarzyszyło również spotkanie z zawodniczką, którą poprowadził Michał Gąsiorowski z Polskiego Radia 3. Spytana o wrażenia po filmie, Włoszczowska powiedziała:
- Teoretycznie wiedziałam, czego się spodziewać, bo kamera była ze mną przez ostatnie dwa lata, ale fragment z Novego Mesta zrobił na mnie duże wrażenie. – Na tegorocznych mistrzostwach świata w Novym Mescie Maja Włoszczowska na ostatnim okrążeniu spadła o dwie pozycje i zakończyła wyścig na drugim miejscu. – Poza tym lubię też patrzeć na to, jak ja i Jolanda Neff jesteśmy razem na linii startu. Ona zawsze jest skupiona i wygląda jak koń wyścigowy, a to mnie jeszcze bardziej mobilizuje.

Jolanda Neff, obecnie na drugim miejscu w rankingu UCI, dołączyła do Kross Racing Team, w której od 2015 jeździ Włoszczowska. Zawodniczki współpracowały już w przeszłości i zgodnie twierdzą, że razem tworzą świetny zespół. 

Produkcją filmu zajął się zespół ASF Studio, a zadania reżysera podjął się Jakub Klawikowski. Nieodzowne okazało się również wsparcie firmy Kross, w której padł pomysł powstania dokumentu.

Całości towarzyszyła też wystawa najnowszej kolekcji rowerów. Najwyższy model linii górskiej, Kross Level B+, powstał we współpracy z Włoszczowską. Zawodniczka brała udział w projektowaniu i testowaniu roweru. Obecnie cała drużyna Kross Racing Team jeździ właśnie na tym modelu.

Poza premierą odbędą się jeszcze cztery pokazy otwarte filmu w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdyni. Każdemu seansowi będzie towarzyszyło spotkanie z Mają Włoszczowską, która opowie o swojej drodze na szczyt.

Kina i harmonogram pokazów: 

29.11 - Warszawa, Kinoteka, godz.19.00
1.12 - Wrocław, Nowe Horyzonty, godz.19.00
2.12 - Kraków, Kijów.Centrum, godz.19.00
5.12 - Trójmiasto, Gdyńskie Centrum Filmowe, godz.19.00Zobacz także:
„Nie odpoczywamy” - Maja Włoszczowska poza sezonem Maja Włoszczowska podsumowuje sezon Maja Włoszczowska piąta na Pucharze Świata w Vallnord IO Rio 2016: srebrny medal Włoszczowskiej w kolarstwie górskim! Maja Włoszczowska piąta na Pucharze Świata w Lenzerheide

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |