Marcin Jedliński na podium Lausitz

Marcin Jedliński na podium...
Wyścigowy weekend na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz w cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge zakończył się dla zespołu GT3 Poland zdobyciem 3 miejsca na podium Marcina Jedlińskiego.

W zmiennych warunkach pogodowych przyszło rywalizować trzem kierowcom ekipy GT3 Poland. Na starcie 5 rundy pojawili się Marcin Jedliński, Stanisław Jedliński oraz Mariusz Urbański.

- Weekend był dla naszej ekipy w miarę spokojny - mówi Bartosz Opioła, manager zespołu. Początek zmagań w okolicy Klettwitz był deszczowy ale potem było już ładnie. Udało się utrzymać miejsca w klasyfikacji generalnej, a Marcin Jedliński stanął na podium przybliżając się tym samym do 3 pozycji na koniec sezonu. Teraz powoli pakujemy się już na kolejne zawody, tym razem w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo, które w dniach 29-31 lipca rozegrane zostaną na 7 km torze Spa Francorchamps, gdzie nasi kierowcy mieli okazję już trenować za kierownicą Huracanów.  

Pierwszy dzień na Lausitzringu przyniósł zawodnikom GT3 Poland miejsca tuż poza podium. Najwyżej sklasyfikowany został Marcin Jedliński, zajmujący 4 pozycję na mecie wyścigu. Tuż za nim dojechał Mariusz Urbański. Stanisław Jedliński podczas pojedynku na niemieckim torze zajął w swojej klasie S 3 lokatę ustępując swojej konkurencji.

Niedziela i wyścig nr 2 okazał się dużo bardziej szczęśliwy dla Marcina Jedlińskiego, który jako jedyny kierowca GT3 Poland znalazł się na podium w klasyfikacji generalnej podczas minionego weekendu. Czwarta pozycja należała tym razem do Mariusza Urbańskiego, a Stanisław Jedliński powtórzył swój występ w sobotnim wyścigu kończąc na 3 pozycji w klasie S, tuż za swoim największym konkurentem Juliuszem Sytym.

Bardzo ciekawie układa się klasyfikacja generalna sezonu Porsche Platinu GT3 Cup Challenge Central Europe po 10 rundach. Na 2 miejscu z przewagą 8 punktów nad Marcinem Jarosem znajduje się Mariusz Urbański, który powinien walczyć o miejsce mistrzowskie. Marcin Jedliński traci zaledwie 18 punktów do Mariusza Urbańskiego i 10 punktów do Marcina Jarosa i wciąż ma realne szanse na podium na koniec sezonu. Przed nim jeszcze 3 wyścigowe weekendu na torach Slovakiaring, Automotodrom Brno oraz na torze Hungaroring. 

Stanisław Jedliński w tym sezonie na 3 weekendy przed zakończeniem rywalizacji znajduje się na wysokim 6 miejscu w generalce pucharu ze stratą zaledwie 3 punktów do 5 pozycji. W klasie S senior Jedliński rywalizujący z Juliuszem Sytym zajmuje 1 miejsce z przewagą 5 punktów, co daje realne szanse na wygranie tegorocznej walki wśród zawodników seniorów.

MARCIN JEDLIŃSKI: 

O pierwszym wyścigu niewiele można powiedzieć. Zepsułem start i praktycznie zostałem w miejscu, kiedy reszta stawki odjechała. Byłem w stanie odzyskać około 6-7 pozycji, jednak z powodu błędu na początku, czołówka była już zbyt daleko, aby powalczyć o podium. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Do niedzielnego wyścigu miałem super nastawienie od samego rana, start wyszedł bardzo dobrze. Z piątego miejsca wskoczyłem na pierwszych pokrążeniach za Piotrka Parysa i tak było prawie do końca gdzie na jednym z 3-kowych nawrotów zbyt wcześnie wszedłem na gaz i w efekcie zaliczyłem prawymi kołami trawę, a ponieważ było mokro nie chciałem ryzykować straty kilku pozycji kosztem obrony drugiego miejsca. Tak się tez stało, jadący za mną Marcin Jaros wykorzystał tą sytuacje i na pół okrążenia do końca zamieniliśmy się miejscami. W sumie trochę pechowo ale uwielbiam takie wyścigi, gdzie jest pełno akcji i dobre tempo. Taki układ zdecydowanie mi odpowiada. 

STANISŁAW JEDLIŃSKI: 

Weekend na Lausitzringu wypadł całkiem nieźle. Przejechałem dwa równe wyścigi, które zakończyłem na trzecim miejscu. Ponadto udało mi się trochę udoskonalić swoją technikę jazdy, co powinno przynieść spore korzyści w podczas kolejnych startów. 
Zobacz także:
GT3 Poland na podium Lamborghini Blancpain GT3 Poland z Wicemistrzem Porsche Finał Porsche Cup na Hungaroringu Podium na Nurburgring Zielone piekło z GT3 Poland Paweł Szkopek celuje w wygraną w MŚ World Superbike na Lausitzringu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |