Marcin Sobczak bohaterem Ruchu

W spotkaniu derbowym odbywającym się w ramach rozgrywek 3. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał 2:1 Polonię Bytom.

Bohater meczu: Marcin Sobczak (Ruch Chorzów)
Kilku piłkarzy rozgrywało dobre zawody, ale bohaterem mógł zostać tylko jeden z nich. 21-letni napastnik w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu tylko trzy razy pojawił się na boisku. Można te występy nazwać epizodami. Obecne rozgrywki zaczęły się jednak dla niego bardzo dobrze. Los chciał, że swoje pierwsze gole zdobył w prestiżowym derbowym pojedynku z Polonią Bytom. Jego bramki odwróciły losy meczu i zapewniły kolejne 3 punkty rewelacyjnie spisującym się podopiecznym Dusana Radsolsky'€™ego.

Tak padły bramki:

0:1 - Jakub Zabłocki wykorzystał piękne podanie Sokolenki i strzałem z woleja pokonał Pilarza!
1:1 - Marcin Sobczak zdobywa wyrównującą bramkę! Wykorzystał on podanie Scherfchena i strzelił swojego pierwszego gola w Ekstraklasie! Kibice chorzowian odpalili race! Fiesta na Cichej trwa!
2:1 - Druga bramka Marcina Sobczaka! Ruch wychodzi na prowadzenie. Były piłkarz m.in. Gwarka Zabrze popisał się znakomitym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Balaza!

Kibice:
Fani obu drużyn stworzyli wspaniałą oprawę. Doping nawet nas minutę nie ustał, było głośno i kolorowo. Kibiców odpalających race nieco poniosła fantazja, co spowodowało przerwanie spotkania na chwilę przez arbitra w 65. minucie. Uwagę mógł przykuć transparent wywieszony przez kibiców "Niebieskich" o treści: "Bo bycie Ślonzokiem to nie prawo, a przywilej. To naszo wielko siła!", za który otrzymali oni gromkie brawa od sympatyków rywali.

Ciekawostka:
Mecz na Cichej oglądał były napastnik "Niebieskich", mieszkający na co dzień w Grecji - Mirosław Bąk. W Ekstraklasie, w barwach Ruchu rozegrał łącznie 277 spotkań, strzelając 65 bramek. W greckiej lidze dla Athinaikosu rozegrał 130 meczów i zdobył 28 goli. 7 września 1983 w meczu przeciwko Rumunii wystąpił jedyny raz w reprezentacji.

Ruch Chorzów - Polonia Bytom 2:1