Marek Konwa na podium TOI TOI CUP w Czechach

Marek Konwa na podium TOI...
Marek Konwa zajął trzecie miejsce w elicie w rozgrywanym w miniony weekend wyścigu TOI TOI CUP w czeskich Jabkenicach.

Rozgrywane w odległości 60 km od Pragi zawody w randze UCI C2 były dziesiątymi z tegorocznego cyklu pucharu TOI TOI CUP. Wysokie miejsce zawodnika Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team pozwala z optymizmem czekać na przyszłotygodniowe, ostatnie już zawody czeskiego pucharu, mające kategorię UCI C1.

Komentarz Marka Konwy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (TOI TOI CUP - 3. miejsce w elicie):

W sobotę startowałem w TOI TOI CUP w Czechach. Praktycznie wszystkie edycję są rozgrywane w okolicach Pragi, gdzie mam około 450 km z domu. Ale co z tego na taki wyścig po prostu warto jechać, nawet jeśli będzie 1450 km! W następny weekend odbędzie się już niestety ostatnia edycja, tym razem 1 kategorii UCI. Na wyścigu od samego startu zaczyna się prawdziwie ściganie, nie ma chwili na oddech. No chyba, że spadek o kilka pozycji do tyłu nie robi nam różnicy. Tylko odrobienie potem 5 sekund straty jest po prostu czasem niemożliwe. Oderwałem się wraz z 3 Czechami od reszty stawki zaraz na początku, momentami miałem problem, żeby utrzymać koło na niektórych technicznych odcinkach. Ostatecznie w decydującej fazie, czyli na dwóch ostatnich rundach próbowałem nawet atakować. Tym razem się nie udało, ale bezpiecznie dojechałem na 3. pozycji z 3-sekundową stratą do zwycięzcy Radomira Simunka, drugi był Jan Nesvadba!
Zobacz także:
Polacy dają radę na Pucharze Świata w Albstadt Marek Konwa kończy sezon przełajowy dobrym startem na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu Udany występ Marka Konwy w przełajowych zawodach Pucharu Świata w Holandii Konwa i Bogusławski mistrzami Polski, Solus-Miśkowicz z tytułem wicemistrzowskim Marek Konwa zwycięzcą zawodów Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w Katowicach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |