Marek Solarewicz trenerem Impela Wrocław

Marek Solarewicz trenerem...
W najbliższym sezonie w roli szkoleniowca pierwszej drużyny Impel Wrocław wystąpi Marek Solarewicz. Zespół prowadzić będzie razem z Wojciechem Kurczyńskim - dotychczasowym statystykiem wrocławskiej drużyny.

Marek Solarewicz jest absolwentem Wydziału Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu o specjalności trenerskiej w piłce siatkowej. W sezonie 2008/2009 był statystykiem męskiego zespołu Gwardia Wrocław, od czego rozpoczął swoją trenerską karierę. W latach 2009-2011 pełnił obowiązki statystyka drużyny Impel Wrocław. Od sezonu 2011/2012, nieprzerwanie do maja bieżącego roku, był drugim trenerem drużyny Impel Wrocław. Podczas pracy we Wrocławiu miał możliwość pracy z wieloma trenerami: Maciejem Jaroszem, Ireneuszem Kłosem, Rafałem Błaszczykiem, Tore Aleksandersenem, Nicolą Negro i Jackiem Grabowskim, dzięki czemu posiada bogaty warsztat szkoleniowy.

Pomysł, by powierzyć Markowi funkcję pierwszego trenera towarzyszył nam już dłuższy czas. Marek jest z nami od wielu sezonów i zdążył sobie wypracować w klubie bardzo dobrą markę. W ostatnich miesiącach mieliśmy możliwość jeszcze ściślejszej współpracy i widząc jego warsztat, i to z jakim zaangażowaniem podchodzi do powierzonych funkcji - nie mam żadnych obaw związanych z tą decyzją. Uważam, że to dobry krok - dla niego samego oraz dla całej drużyny i klubu . Często bardzo długo ze sobą rozmawialiśmy - o drużynie, o pomyśle na nowy sezon. Nasza wizja rozwoju jest zgodna. Wierzę, że skład który zbudujemy - pod wodzą Marka, ponownie walczył będzie o wysokie cele w Orlen Lidze. Liczę również na wsparcie Marka dla młodych zawodniczek - chcemy by rozwijane przez nas talenty stanowiły o sile klubu. Talenty, takie jak, nomen omen, Marek Solarewicz - mówi Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A.

Nominację na stanowisko pierwszego trenera przyjąłem z zadowoleniem. To duże wyróżnienie dla mnie. Jestem pozytywnie nastawiony na tę zmianę i tak tez podchodzę do swoich zadań. Chciałbym podziękować za zaufanie i obiecuję - dam z siebie wszystko - dodaje Marek Solarewicz, pierwszy trener Impel Wrocław.

Wsparciem dla Marka Solarewicza będzie Wojciech Kurczyński, który w poprzednich sezonach pełnił rolę statystka drużyny. Zmiana ról w drużynie nie będzie problemem dla szkoleniowca, bowiem od wielu sezonów aktywnie uczestniczył w procesie treningu drużyny.
Przede wszystkim dziękuję Zarządowi Impel Volleyball S.A. za nominację na stanowisko II trenera, co jest dla mnie ważnym sygnałem zaufania dla mojej osoby. Funkcja jaką będę pełnił w zespole Impel Wrocław jest dla mnie kolejnym wyzwaniem na zawodowej drodze. Pełniąc dotychczas rolę statystyka w zespole zebrałem spore doświadczenie z zakresu analizy gry i taktyki, które zamierzam teraz wykorzystać jako drugi trener - sprawę komentuje Wojciech Kurczyński, drugi trener Impel Wrocław.

Włodarze wraz z trenerami budują kadrę na nowy sezon. W przyszłym sezonie w zespole zagrają: Agata Sawicka, Joanna Kaczor, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Aleksandra Sikorska, Magda Stasiak i Barbara Cembrzyńska. Niebawem klub ogłosi nazwiska kolejnych zakontraktowanych zawodniczek.
Zobacz także:
Impelki wracają do Orbity - ćwierćfinał Pucharu Polski Aleksandra Sikorska odchodzi z Impela Wrocław ORLEN Liga: Budowlani wygrywają z Impelem ORLEN Liga: niespodzianka w Łodzi! Kolejny sprawdzian Impelek - turniej w Szamotułach Impel Wrocław otwiera się na region - niektóre mecze w Jelczu-Laskowicach

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |