Mateusz Fudala zwycięzcą Mistrzostw Polski w futbolu stołowym w Kwidzynie

W najbardziej prestiżowej konkurencji Open Singles - jeden na jeden Mateusz Fudala pokonał Krzysztofa Warzechę z Chorzowa. Trzecie miejsce zajął Jakub Zienkiewicz, klubowy parter Mistrza Polski.

Poza zwycięstwem w Singlach Open Fudala z Ziencikiwieczem triumfowali w dwóch innych konkurencjach - Open Classic oraz Speedball.

Konkurencja par zdominowana została przez zawodników z Czech. Najlepszą drużyną turnieju zostali zawodnicy Vojtech Holub I Radek Drda, pokonując swoich młodszych kolegów - Józefa Kuchtę ze Słowacji i Jana Zanta z Czech. Trzecie miejsce i tytuł najlepszej polskiej pary zdobyli zawodnicy z Wrocławia Cezary Bdzikot oraz Sebastian Gąsior.

W trakcie trzech dni zostało rozegranych 14 konkurencji futbolu stołowego. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Cedrowicz z chorzowskiego klubu. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Rutowska, która w 2011 zdobyła Mistrzostwo Świata w turnieju w Nantes.  Na trzecim miejscu podium znalazła się Karolina Kłos, na co dzień grająca w barwach klubu z Łodzi.

W konkurencji amatorów najlepszym zawodnikiem został Michał Wojtkowski pokonując Grzegorza Bogacza z Wrocławia i Daniela Komorowskiego z Warszawy. Pierwsze miejsce w konkurencji par amatorów zajęli Grzegorz Kosowicz i Dominika Pawełczyk pokonując  Roberta Włodarczyka, grającego z  Grzegorzem Bogaczem. Trzecie miejsce zajęli Magdalena Wydra i Jarosław Oreszuk.

W trakcie trzech dni rozgrywek rozegranych zostało ponad 1000 meczy. Kwidzyn gościł ponad 160 najlepszych zawodników z Polski. W turnieju wzięli też udział także zawodnicy z Czech, Słowacji, Ukrainy, Niemiec i Włoch. Nie zabrakło także lokalnych graczy, którzy walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn. W turnieju triumfował duet Paweł Nadziejko - Krzysztof Śliwa. Na drugim miejscu podium znaleźli się Marcin Leszczyński i Paweł Nowogrodzki, a na trzecim Szymon Tarczykowski i Dariusz Chalibożek.