Mecz Gwiazd na pożegnanie Pawła Zagumnego

Mecz Gwiazd na pożegnanie...
9 i 11 września w Gdyni i w Katowicach odbędą się Mecze Gwiazd, które będą oficjalnym zakończeniem przygody Pawła Zagumnego z reprezentacją Polski.

Paweł Wachowiak (Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): Cieszymy się bardzo, że 9 i 11 września odbędzie się dla nas tak bardzo ważne wydarzenie sportowe. Gospodarzem Meczów Gwiazd będzie  Gdynia oraz Katowice. Podczas tych dwóch dni zostaną rozegrane spotkania z udziałem największych gwiazd polskiej i światowej siatkówki. Jestem przekonany, że dla kibiców będzie to wielka gratka, bowiem w jednym miejscu będą mogli zobaczyć największych graczy z Polski i zza granicy.  11 września oficjalnie swoją karierę reprezentacyjną zakończy Paweł Zagumny. 

Ewelina Kajzerek (Pełnomocnik Prezydenta miasta Katowice): Chciałam Państwa wszystkich zaprosić do Katowic na mecz gwiazd. Do miasta, w którym nasza reprezentacja Polski zdobyła mistrza świata.

Stanisław Borski (przedstawiciel władz miasta Gdyni): Jesteśmy bardzo otwarci na sport. Organizacja takiego wydarzenia w naszym mieście jest ogromnym wyróżnieniem. Ugościmy Państwa najlepiej jak tylko będziemy potrafili.

Paweł Papke (Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): To będzie bardzo ważne wydarzenie w polskiej siatkówce. Dziękuję Fundacji Alei Gwiazd Siatkówki za zorganizowanie tej imprezy. Na boisku zobaczymy wielu znakomitych zawodników, z którymi miałem przyjemność grać w jednej drużynie lub przeciwko, którym występowaliśmy wspólnie z Pawłem Zagumnym. Poza tym te mecze zostaną rozegrane po igrzyskach olimpijskich, więc wszyscy będziemy mieli okazję spotkać się miejmy nadzieję naszą drużyną narodową, która świetnie zaprezentuje się w Rio de Janeiro. 

Jacek Sęk (Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej): Cieszymy się bardzo, że powstała taka inicjatywa. Polski Związek Piłki Siatkowej wspiera to wydarzenie. Mamy apel do prezesa Fundacji Aleja Gwiazd, aby tego typu impreza cykliczna.

Arkadiusz Jaśkowski (Prezes Rady Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki): Brakowało nam wydarzenia na skalę międzynarodową, które nie miałoby tylko wymiaru czysto sportowego. Chcemy, żeby to było święto siatkówki. Jednocześnie już teraz dziękujemy władzom miasta Katowic i Gdyni, które włączają się w ten projekt.

Paweł Zagumny: Długo się zastanawiałem nad zakończeniem mojej kariery reprezentacyjnej. Po 20 latach grania, w moich kolanach czuć wszystkie wyskoki i odbicia piłki. Myślę, że nie będę miał lepszej okazji do tego, aby zakończyć swoją karierę. Mecz gwiazd będzie doskonałą okazją do pożegnania się z kibicami. Mamy potwierdzenie 90 proc. składów. Wielkie granie i sukcesy dla Polski rozpoczęły się w Katowicach. Dla mnie właśnie wszystko tam się zaczęło się i tam się skończy. Zobacz także:
PlusLiga: AZS Politechnika Warszawska wygrywa po tie-breaku Paweł Zagumny w Politechnice Warszawskiej Paweł Papke nowym prezesem PZPS! Paweł Papke: Reprezentacja pełna zagadek Biało-czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Świata

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |