Melex dołącza do grona sponsorów Stali Mielec

Melex dołącza do grona...
Firma MELEX Sp. z o.o. dołączyła do grona sponsorów Stali Mielec.

Pojazdy elektryczne są produkowane w Mielcu od 1971. Początkowo były to tylko wersje golfowe przeznaczone wyłącznie na rynek amerykański. Z biegiem lat rozwinął się zarówno asortyment produktów jak i zasięg terytorialny ich sprzedaży.

W 1993, w wyniku podziału i prywatyzacji WSK „PZL-Mielec”, Melex zaczął funkcjonować jako samodzielne przedsiębiorstwo. 1 września 2004 roku zostało ono zakupione przez Państwa Andrzeja i Dorotę Tyszkiewiczów.

Obecnie pojazdy Melex są produkowane w kilkudziesięciu wersjach o różnym przeznaczeniu, w trzech głównych kategoriach: pojazdy bagażowe, pasażerskie i specjalne. Używa się ich, między innymi, w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych, w gospodarce komunalnej, parkach, ogrodach zoologicznych, na lotniskach, dworcach, w zamkniętych dla ruchu pojazdów spalinowych centrach zabytkowych miast, na cmentarzach, polach golfowych i w wielu innych miejscach.

Znak „melex” chroniony jest jako wspólnotowy znak towarowy zarówno słowny jak i słowno-graficzny.

Firma Melex jest niekwestionowanym liderem polskiej elektromobilności.


Zobacz także:
Stal o krok od sprawienia sensacji z Chile! Marcin Miedziński wypożyczony do Stali Mielec Rada Patronacka ratunkiem dla Stali Mielec PGNiG Superliga: zdecydowane zwycięstwo Vive Tauronu w Mielcu Porażka i zwycięstwo zabrzan ze Stalą Mielec

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |