Memoriał Wagnera: Polacy pokonują Belgów

Memoriał Wagnera: Polacy...
W środowym pojedynku XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski pokonała Belgię 3:1.

Polska - Belgia 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22)

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia ekipy Belgów, 1:4. Mobilizują się biało-czerwoni, Kłos zagrywa asa i wyrównuje stan na 6:6. Na I przerwie technicznej reprezentacja Belgii prowadzi 8:7. Na środku myli się van de Woorde, 9:8. Bieniek i Buszek stawiają skuteczny blok i wychodzimy na prowadzenie, 10:8. Polacy mają szansę na kontrę i wyjście na prowadzenie, ale piłkę sytuacyjną źle rozgrywa Mika. W kolejnej akcji nasz zawodnik rehabilituje się świetną kiwką z lewego skrzydła i nasz zespół prowadzi 14:13. Na drugiej przerwie technicznej jest 16:14. Po powrocie na boisko prowadzenie rywali wzrasta na 18:15 i o czas prosi trener Antiga. Nie przynosi to jednak oczekiwanych rezultatów bo po kilku akcjach Belgowie prowadzą już 23:18 i są bardzo bliscy wygrania pierwszej partii. Na lewym skrzydle blokowany jest Buszek i Belgowie mają piłkę setową, 18:24. Kłos pokazuje się na środku siatki i przerywa dobrą serię rywali, w kolejnej akcji nasi zawodnicy psują jednak serwis i przegrywają pierwszego seta 20:25.

Zmobilizowani Polacy dobrze rozpoczynają drugą partię, 5:3. Na prawym skrzydle pokazuje się Kurek, skutecznie uderza Mika i na I przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 8:5. Kurek bez bloku posyła piłkę na aut i Belgowie odrabiają straty, 9:8. van Walle myli się w ataku, Kurek zagrywa asa, 14:10. Kolejna skuteczna zagrywka Kurka sprawia, że na II przerwie technicznej prowadzimy 16:10. Powiększa się przewaga gospodarzy, Lecat nie  przedziera się przez polski blok, 20:12. Kłos zagrywa asa, Cox zatrzymany jest blokiem, 22:12. Szalpuk zdobywa punkt z lewego, po chwili Polacy mają pierwszą piłkę setową, 24:15. Bronią się Belgowie, jednak ostatecznie reprezentacja Polski wygrywa 25:!6, wyrównując stan spotkania na 1:1.

Trzeci set tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia reprezentacji Belgii, 0:2. Mobilizują się Polacy, świetnie spisuje się Szalpuk, 6:5. Na I przerwie technicznej reprezentacja Polski prowadzi 8:7.  Z VI strefy uderza Szalpuk, 11:9, trwa walka punkt za punkt, 14:13. Na II przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 16:14. Przy stanie 17:14 o czas prosi trener Baeyens. Belgowie próbują odrabiać straty dzielące ich od naszego zespołu, na tablicy wyników pojawia się 21:19, a o czas prosi trener Antiga. w bardzo ważnym momencie asa serwisowego zagrywa Kurek, dzięki czemu nasz zespół ponownie odskakuje rywalom na trzy oczka, 23:20. Nasz atakujący obija ręce rywali na prawym skrzydle i biało-czerwoni mają piłkę setową, 24:20. Wykorzystują ją już w kolejnej partii, Polacy wygrywają 25:20, a w całym spotkaniu prowadzą 2:1.

Od początku czwartej partii Polacy zaczynają dominować, głownie za sprawą bardzo mocnych serwisów Konarskiego. W ataku na kontrach świetnie spisuje się Buszek, dzięki czemu po chwili ze stanu 4:2 robi się 7:2 i o czas zmuszony jest prosić trener rywali. Nie przynosi to jednak oczekiwanych efektów, bo na pierwszej przerwie technicznej nasi zawodnicy wciąż prowadzą pięcioma oczkami, 8:3. Po powrocie na boisko Szalpuk zatrzymany jst w ataku z prawego skrzydła, na parkiecie pierwszy raz po kontuzji pojawia się Nowakowski, który zaraz po wejściu popisuje się udanym blokiem, 14:11. Na drugiej przerwie technicznej nasz zespół prowadzi 16:13. Asem popisują się Belgowie, 16:15, Konarski w odpowiedzi obija blok 18:16. Lecat popisuje się punktową zagrywką i wyrównuje stan na 19:19. Cox uderza w antenkę i powiększamy swoją przewagę, 22:19.  Po dobrym rozegraniu Drzyzgi mamy pierwszą piłkę meczową, 24:20. Bronią się Belgowie, Nowakowski nie kończy ze środka, 24:22, jednak chwilę później się poprawia i wygrywamy seta 25:22, a cały mecz 3:1!