Memoriał Wagnera: Polacy przegrywają na zakończenie turnieju

Memoriał Wagnera: Polacy...
W ostatnim pojedynku XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski uległa Serbom 2:3 i zajęła 3. miejsce. Cały turniej wygrała reprezentacja Bułgarii.

Polska – Serbia 2:3 (25:17, 25:22, 18:25, 19:25, )

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od wyrównanej walki po  obu stronach siatki, 3:3. Z VI strefy uderza Buszek i na I przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 8:5. Utrzymuje się trzypunktowa przewaga Polaków, po chwili Kovacević pokazuje się na lewy skrzydle po długiej wymianie, 13:12. Kurek posyła piłkę na aut, 14:13, Podrascanin psuje serwis i na II przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 16:14. Mobilizują się Plavi, Kovacević wykorzystuje kontrę, 16:16. Kolejne oczka padają łupem Polaków, Kubiak sprytnie obija blok i prowadzimy już 20:17, o czas prosi trener Grbić. Skuteczny blok Polaków sprawia, że mamy pierwszą piłkę setową, 24:17, po czym Bieniek zagrywa asa i wygrywamy pierwszego seta 25:17, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

Od prowadzenia drugą partię rozpoczynają Polacy, świetnie spisuje się Bieniek, 6:4. Buszek kończy uderzenie z lewego skrzydła i na I przerwie technicznej biało-czerwoni prowadzą 8:7. Mobilizują się Serbowie, popełniamy błąd podwójnego odbicia i Plavi wychodzą na prowadzenie 10:9. Bieniek i Łomacz stawiają podwójny blok i znów prowadzimy, 12:11. Przy stanie 13:11 o czas prosi trener Grbić. Kurek obija blok rywali, Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:14. Przy stanie 19:16 o czas prosi trener Grbić. Serbowie próbują odrobić straty, Konarski obija jednak blok rwali, 22:20. Po chwili biało-czerwoni mają pierwszą piłkę setową, 24:21, bronią się Serbowie, 24:22. Ostatecznie reprezentacja Polski wygrywa seta 25:22.

Od wyrównanej gry po obu stronach siatki rozpoczyna się czwarty set tego spotkania 4:4. Mobilizują się Serbowie, którzy na I przerwie technicznej prowadzą 8:6. Utrzymuje się przewaga Serbów, przy stanie 8:11 o czas prosi trener Antiga. Serbowie nie dają za wygraną, świetnie spisuje się Kovacević i powiększa przewagę swojego zespołu. Polacy popełniają coraz więcej błędów i tracą wiarę w wygranie tego seta. Ostatecznie piłkę setową wykorzystują rywale i Serbowie wygrywają 25:18, przedłużając swoje szanse na wygraną w tym meczu.

Czwartego seta zmobilizowani Serbowie rozpoczynają od prowadzenia, 5:7. Nie do zatrzymania jest Kurek, 6:7. Na I przerwie technicznej Plavi prowadzą 8:7. Skuteczny blok gości sprawia, że przy stanie 7:11 o czas prosi trener Antiga. Nie udaje się odrobić strat i na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 13:16. Po powrocie na parkiet Kubiak kończy atak z VI strefy, Polacy zdobywają kontaktowy punkt, 15:16. Kolejne trzy oczka padają łupem Serbów i przy stanie 15:19 o czas prosi trener Antiga. Kurek posyła piłkę na aut i Serbowie prowadzą już 19:23. Po chwili goście mają pierwszą piłkę setową, którą wykorzystują i wygrywają seta 25:19 i wyrównują stan spotkania na 2:2.

Tie-break rozpoczyna się od wyrównanej walki 5:5. Reprezentacja Serbii przy zmianie stron prowadzi 8:6.  Serbowie wciąż prowadzą jednym oczkiem, Blok obija Kovacević, przy stanie 10:13 o czas prosi trener Antiga. Ostatecznie Polacy przegrywają seta 11:15, a cały mecz 2:3.