Memoriał Wagnera: Serbowie lepsi od Belgów

W pierwszym wtorkowym pojedynku XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera Serbowie w tie-breaku pokonali Belgię.

Belgia - Serbia 2:3 (22:25, 25:16, 21:25, 25:23, 12:15)

Belgia: Klinkenberg, Verhees, van de Voorde, van Walle, Valkiers, Baetens, Ribbens (libero) oraz, Cosemans, Lecat, van de Velde

Serbia: Kovacević, Ivović, Luburić, Brdjović, Lisinac, Krsmanović, Majstrović (libero) oraz Katić, Jakovljević, Podrascanin, Jovović

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od prowadzenia belgijskiej ekipy aż 4:0. Mobilizują się Serbowie, Lisinać zagrywa asa, przy stanie 5:4. 5:4 o czas prosi trener Belgów. Trwa wyrównana walka, na I przerwie technicznej podopieczni trenera Baeyensa prowadzą 8:7. Ivović pokazuje się z bardzo dobrej strony, a jego drużyna na II przerwie technicznej prowadzi 16:14. Utrzymuje się przewaga Serbów, którzy po chwili mają pierwszą piłkę setową, 22:24, którą wykorzystują i wygrywają seta 25:23.

Drugi set tego spotkania rozpoczyna się od zdecydowanej przewagi Belgów, świetnie spisuje się van Walle, przy stanie 15:8 o czas prosi trener Grbić. Na II przerwie technicznej Belgia prowadzi 16:8. Verhees jest nie do zatrzymania, na prowadzeniu reprezentacja Belgii, 22:14. Ostatecznie wygrywają seta 25:16.

Trzecia partia tego spotkania rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach siatki, na I przerwie technicznej Serbowie prowadzą 8:7. Po powrocie na parkiet jest remis 9:9. Na środku pokazuje się Lisinać, Ivović uderza z lewego skrzydła, 19:20. Ostatecznie partię wygrywają Serbowie wynikiem 25:21.

Czwarty set to od początku walka punkt za punkt, 4:4. Na I przerwie technicznej Plavi prowadzą 8:7. Nad blokiem kiwa Lecat, odpowiada van Walle, 9:9. Mobilizują się Belgowie i wychodzą na prowadzenie aż 15:11. Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 16:11. Serbowie nie dają za wygraną i odrabiają straty, 17:16. Broni się reprezentacja Belgii, 19:16. Świetna gra podopiecznych trenera Baeyensa sprawia, że to jego drużyna ma pierwszą piłkę setową przy stanie 24:22. Ostatecznie to Belgia wygrywa seta 25:23, doprowadzając tym samym d tie-breaka.

Tie-break rozpoczyna się od przewagi podopiecznych trenera Grbića, którzy przy zmianie stron prowadzą 8:6. Utrzyuje się ich dwupunktowa przewaga, 7:9. Mobilizują się Belgowie, przy stanie 9:10 o czas prosi trener Grbić.

Memoriał Wagnera: pewne zwycięstwo Bułgarów Kwalifikacje Olimpijskie: Belgowie rozbici przez Polaków! Final Six LŚ: złoto dla Francuzów! LŚ 2015: szybkie zwycięstwo Belgów LŚ 2015: Serbowie lepsi od Canarinhos!