Memoriał Wagnera: biało-czerwoni przegrywają po tie-breaku

Memoriał Wagnera:...
We wtorkowym pojedynku Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski przegrała z Bułgarią po tie-breaku.

Polska - Bułgaria 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15)

Polska: Łomacz, Kurek, Kubiak, Buszek, Kłos, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Możdżonek, Mika

Bułgaria: Skrimow, Seganow, Josifow, Todorow, N. Penczew, Sokołow, Iwanow (libero) oraz Łapkow, Ananiew, Manczew, Grozdanow B., Karakaszew (libero)

Pierwsza partia tego spotkania rozpoczyna się od wyrównanej walki po obu stronach siatki, 7:7. Na I przerwie technicznej to Bułgarzy prowadzą 8:7. Świetnie spisuje się Kurek, 9:10, jednak kolejne oczko pada łupem Bułgarów, 9:11. Trwa walka punkt za punkt, na lewym skrzydle pokazuje się Kubiak, 15:15. Na II przerwie technicznej reprezentacja Bułgarii prowadzi 16:15. Utrzymuje się jednopunktowa przewaga Bułgarów, Kurek przedziera się przez blok gości, 19:20. Przy stanie 19:22 o czas prosi trener Antiga. Bułgarzy nie dają za wygraną i mają pierwszą piłkę setową, 21:24. Po chwili wygrywają seta 25:21, obejmując prowadzenie w cały meczu 1:0.

Druga partia tego spotkania rozpoczyna się od dobrej gry biało-czerwonych, 4:1. Kłos pokazuje się na środku siatki, 7:3. Na I przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 8:4. Świetnie spisuje się Bieniek, 11:7, sprytna kiwka Kurka, 15:9. Na II przerwie technicznej reprezentacja Polski prowadzi 16:10. Skuteczny atak Dawida Konarskiego, Penczew nie kończy ataku, jednak jego koledzy wykorzystują kontrę, 19:14. Lapkow zagrywa asa, Sokołow świetnie uderza z prawego skrzydła, 21:17. Chwilę później biało-czerwoni mają pierwszą piłkę setową, 24:21, którą wykorzystują i wygrywają seta 25:21.

Trzeci set to od początku przewaga gości z Bułgarii, 5:7. Asa zagrywa Skrimow i na I przerwie technicznej jego drużyna prowadzi 8:5. Kolejne dwa oczka padają łupem Bułgarów i przy stanie 5:10 o czas prosi trener Antiga. Mobilizują się jeszcze biało-czerwoni, przy stanie 11:15 o rozmowę ze swoją drużyną prosi trener Konstantinow. Na II przerwie technicznej na tablicy wyników widnieje rezultat 11:16. Świetnie spisuje się Sokołow, 12:17. Polacy zaczynają odrabiać straty, świetny blok stawiają Kubiak i Kłos, 16:18! Mika uderza z VI strefy, 19:21, szybko odpowiada Penczew. Nie do zatrzymania jest Kubiak, 20:22. Todorow nie pozostawia wątpliwości, Bułgarzy wygrywają seta 25:21, obejmując prowadzenie w cały meczu 2:1.

Czwarty set tego spotkania rozpoczyna się od zdecydowanej przewagi biało-czerwonych, którzy nie dają za wygraną, 12:10. Świetnie spisuje się Kubiak, Kurek dotrzymuje mu kroku i na II przerwie technicznej Polacy prowadzą 16:15. Nie do zatrzymania jest nasz atakujący, jednak przy remisie 18:18 o czas prosi trener Antiga. Penczew psuje serwis, przy stanie 20:18 o czas tym razem prosi trener Konstantinow. Zatorski nie przyjmuje zagrywki rywali, 22:22, jednak sytuacje ratuje Możdżonek ze środka, 23:22. Trwa walka punkt za punkt, jednak reprezentacja Polski ostatecznie wygrywa na przewagi 26:24, wyrównując stan spotkania na 2:2.

Mocne uderzenie Polaków na początek, 4:2. Szybko jednak Bułgarzy wyrównują stan na 6:6. Przy zmianie stron to nasi rywale prowadzą 8:6, jednak szybko odrabiamy dwa oczka i doprowadzamy do remisu, 8:8. Kubiak zatrzymany jest blokiem, Kurek ratuje jeszcze sytuację, 12:!3. Pierwszą piłkę meczową mają Bułgarzy, którzy wykorzystują okazję i wygrywają 15:12, a cały mecz 3:2.